ابلاغ ۶۶ برنامه برای پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال در پست بانک ایران

پست‌بانک ایران اقدام به تدوین «برنامه راهبردی بانک با رویکرد پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال» طی ۴ سال آتی نمود.

مدیرعامل پست بانک ایران اظهار داشت: ۶۶ برنامه عملیاتی این بانک در سال ۱۴۰۰ برای پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران، با توجه به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، تحقق این شعار با تعریف استراتژی‌های صحیح، داشتن برنامه سالیانه و استفاده از فناوری‌های دیجیتال در راستای مأموریت‌های بانک، امکان‌پذیر خواهد بود. در همین راستا، پست‌بانک ایران اقدام به تدوین «برنامه راهبردی بانک با رویکرد پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال» طی ۴ سال آتی نمود و اهداف استراتژیک و استراتژی‌های محوری و پروژه‌های عملیاتی بانک تهیه و در قالب ۶۶ پروژه عملیاتی سال ۱۴۰۰ به تفکیک معاونت‌ها، مدیریت‌های امور و ادارات مجری برای اجرا ابلاغ شد.

دکتر بهزاد شیری با اعلام این خبر گفت: ایجاد پلتفرم یکپارچه با کاربردهای  App Store- Api Store برای بانک و همکاری شرکای تجاری، طراحی و استقرار آپ، استقرار کیف پول الکترونیکی مبتی بر بلاکچین، پیاده‌سازی مرکز عملیات امنیت، پیاده‌سازی رایانش ابری، راه‌اندازی و بهره‌برداری سامانه BPMS، احراز هویت و امضای دیجیتال، تکمیل و پیاده‌سازی سامانه هوش تجاری، استقرار سامانه کشف تقلب و تکمیل و توسعه سامانه جامع بانکی با رویکرد بانکداری دیجیتال؛ ۱۰ محور مهم از ۶۶ برنامه عملیاتی بانک در سال جاری است.

مدیرعامل پست‌بانک ایران اظهار داشت: بر این باوریم پست‌بانک ایران به دلیل دارا بودن زمینه توسعه همکاری با بخش خصوصی و نیز تجربه متمایز در طراحی سیستم بانکداری الکترونیکی می‌تواند در بانکداری دیجیتال نیز پیشگام باشد. بدین منظور تدوین راهبردهای پست‌بانک ایران به‌عنوان یک نیاز از اواخر سال ۱۳۹۸ در دستور کار بانک قرارگرفته و با مشارکت مدیران ارشد، میانی و کارشناسان مجموعه و با بهره‌گیری از توان تخصصی برون‌سازمانی در قالب رویکردی علمی تدوین و طی ۴ سال اجرا می‌شود.

وی در ادامه گفت: در چارچوب مطالعات صورت گرفته، بیانیه‌های مأموریت، چشم‌انداز و ارزش‌های بانک مشخص و اهداف استراتژیک و استراتژی محوری بانک تعیین شد. هم‌زمان با لحاظ رویکرد استقرار بانکداری دیجیتال با بازنگری در مدل کسب‌وکار جاری، مدل کسب‌وکار آینده بانک مشخص و ضمن ارزیابی بلوغ بانکداری دیجیتال، برنامه‌های کلان بانک در قالب ۱۳ هدف استراتژیک و ۲۱ استراتژی محوری با اولویت استراتژی «توسعه بانکداری دیجیتال» تعیین و شناسنامه برنامه‌های عملیاتی آن‌ها نیز با همکاری واحدهای ذی‌ربط تهیه شد.

دکتر شیری افزود: با توجه به اینکه هر یک از اعضای خانواده بزرگ پست‌بانک ایران در راستای تأمین آینده روشن برای فرزندان ایران اسلامی، رسالتی بزرگ در دستیابی به اهداف تعیین‌شده در حوزه کاری خوددارند، امیدواریم به‌عنوان «بانک پیشگام در اقتصادی دیجیتال و انتخاب اول مشتریان در مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته» با عملکرد شایسته، دستاوردهای دیگری بر افتخارات پست‌بانک ایران بیفزاییم.