سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد:

افزایش سقف جریمه برای توقیف خودرو در شرایط کرونایی

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: قانون گذار سقف جرایم در بحث توقیف خودرو را یک میلیون تومان اعلام کرده است، اما برای کمک به هموطنان این رقم را به ۳ میلیون تومان افزایش دادیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار هادیانفر گفت: هدف ما کاهش تشخیص جرایم رانندگی توسط عامل انسانی است و این موضوع به صورت سیستمی انجام شود.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: قانون گذار سقف جرایم در بحث توقیف خودرو را یک میلیون تومان اعلام کرده است، اما برای کمک به هموطنان این رقم را به ۳ میلیون تومان افزایش دادیم.

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه طی دستوری اعلام کردیم که هیچ خودرویی در جاده‌ها توقیف نشوند مگر اینکه دستور قضایی برای توقیفشان وجود داشته باشد.

سردار هادیانفر تصریح کرد: اگر برای هموطنی پیامکی مبنی بر اطلاع آن‌ها از میزان جرایم رانندگی ارسال می‌شود برای این است که آن را پرداخت کند تا در زمان انجام مسافرت اگر بخواهد خدمات خاصی را دریافت کند، مشکل خاصی برای دریافت خدمات از دستگاه‌های مختلف وی را به چالش نکشاند.

وی با اشاره به فعالیت سامانه احراز هویت در سایت راهور ۱۲۰ برای پرداخت جرایم، گفت: این موضوع برای این است تا ربات و یا سیستمی نتواند به عنوان فرد حقیقی از هموطنان سوء استفاده کند و باید در این سامانه مشخصات رانندگان و شماره تلفن همراهشان ثبت شود تا با دریافت یک پیامک و وارد کردن رمز اختصاصی، افراد به پروفایل خود راه پیدا کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه هموطنان مبالغ جرایم رانندگیشان را از طریق سایت راهور ۱۲۰ و یا بانک‌ها پرداخت کنند، درباره قطعی سیستم‌های پلیس + ۱۰ بیان کرد: این قطعی‌ها اندک است، اما در برخی مواقع دچار اختلال هستیم و این موضوع به دلیل افزایش حجم تخلفات و جرایم رانندگی است که این روز‌ها با وجود شرایط کرونایی در کشور جرایم رانندگی افزایش پیدا کرده و برای ثبت و پردازش این جرایم در سیستم‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی افزود: در حال حاضر از رباتی استفاده می‌کنیم که شرایط ما را تسهیل کرده است؛ این ربات نوع، رنگ و پلاک خودرو‌ها را از یکدیگر تشخیص می‌دهد و اکنون از این ربات در بحث شناسایی متخلفان رانندگی استفاده می‌کنیم.

به گفته سردار هادیانفر، هدف پلیس این است تا عامل انسانی در تشخیص جرایم رانندگی را کاهش یابد و این موضوع به صورت سیستمی انجام شود.