افزایش قیمت جهانی طلا، امروز ۱۲ شهریور ۱۴۰۰

همزمان با تضعیف دلار، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱۸۱۳ دلار و ۹۸ سنت رسید.

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار انتشار گزارش بازار کار آمریکا هستند که می تواند نقش تعیین کننده ای در تعیین سیاست پولی آینده فدرال رزرو داشته باشد و همزمان با تضعیف دلار، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱۸۱۳ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۰.۲۲ درصد رشد به ۱۸۱۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

دانیل هاینس تحلیل گر موسسه ای ان زد در این باره گفت: «بازار منتظر آمارهای بازار کار آمریکاست تا چشم انداز بهتری در مورد انتظارات تورمی به دست بیاورد.» امروز وزارت کار آمریکا آمارهای ادعاهای بیکاری و تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه اوت را منتشر خواهد کرد. تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز برآورد کرده اند که اقتصاد آمریکا در ماه گذشته حدود ۷۲۸ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو هفته گذشته گفت، ترمیم بازار کار نقش تعیین کننده ای در تعیین زمان انقباضی شدن سیاست پولی خواهد داشت. هاینس افزود: «ما همچنان انتظار داریم که شاهد نرخ تورم نسبتا بالایی در ماه های باقیمانده از سال جاری باشیم… و این احتمالا قیمت طلا  را بالاتر خواهد برد.»

در همین حال شاخص ارزش دلار در نزدیکی پایین ترین رقم های چند هفته اخیر قرار گرفته است. به گفته وانگ تائو، تحلیل گر فنی رویترز، قیمت طلا احتمالا تلاش خواهد کرد سطح مقاومت ۱۸۲۶ دلار را در هم بشکند و در صورتی که این اتفاق رخ دهد قیمت ها تا ۱۸۴۱ دلار بالا خواهد رفت. در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۹۷ سنت رسید. قیمت فلز پلاتین هم با ۰.۳۹ درصد رشد به ۱۰۰۶ دلار و ۱۵ سنت رسید.