مسعود میرکاظمی، رییس سازمان برنامه و بودجه:

اقتصادمحوری اساس کار است

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اقتصادمحوری اساس کار است، باید از پروژه­­ محوری فاصله بگیریم و با تمرکز بر برنامه به نتیجه برسیم. 
به گزارش اقتصادآنلاین، چهارمین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۱ کشور با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، اعضای ستاد و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه­ ریزی استان­ها که به­ صورت آنلاین شرکت کرده بودند برگزار شد.
 مسعود میرکاظمی، رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اقتصادمحوری اساس کار است، باید از پروژه­­ محوری فاصله بگیریم و با تمرکز بر برنامه به نتیجه برسیم.
وی با اشاره به این­که ادامه روند فعلی اقتصاد، روند مطلوبی نیست تصریح کرد: منابع پایدار و غیرپایدار مصرف شده، بدهی‌هایی به اسم تحقق برنامه‌ها بر کشور تحمیل شده است و اوراق قرضه ­هایی که دولت، هر سال باید بازپرداخت کند جز افزایش تورم و فشار اقتصادی بر افراد ضعیف جامعه و کاهش درآمد مردم و عدم تحقق برنامه نتیجه‌ای دربر نداشته است.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: باید سهم استان­ها در هر بخش برای رشد اقتصادی مشخص واین مسئله تا سطح شهرستان­ها توسط سازمان­های استانی استخراج و تدوین شود.
 میرکاظمی با بیان این­که تمام هم و غم ما این است که به بخش تولید شتاب داده شود، خاطر نشان کرد: طبق روال گذشته اگر برنامه اقتصادی پیش برود هزینه جبران ناپذیری بر کشور وارد می‌‌شود لذا توجه به رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری مورد توجه همه برنامه ­ریزان، تصمیم­ گیران و تصمیم­ سازان قرار گیرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر این­که ما کشور ثروتمندی هستیم افزود: سازمان برنامه و بودجه با مشارکت استا‌ن‌ها برای تحقق رشد اقتصادی و افزایش بهره وری، برنامه‌ریزی را در دستور کار داشته باشد تا شاخص سطح زندگی مردم بهبود پیدا کند چرا که مردم ما شایسته زندگی بهتری هستند.
وی با انتقاد از خلق پول طی سال‌های گذشته اظهار داشت: تا کی باید خلق پول صورت­ گیرد که جز تورم افسار گسیخته و آسیب جدی که به معیشت مردم وارد کرده، نتیجه­ ای نداشته است. بنابراین به جد باید تلاش شود تا خلق پول که ساده­ ترین راه است ریشه­ کن شود و برای تحقق پروژه­‌ها باید مدیران در استان‌ها به خلق منابع رو بیاورند.