مجید کاکی، سرپرست فرمانداری مهران:

امکان تردد در مرز مهران برای زائران وجود ندارد / عودت ۹۵۷ مراجعه‌کننده در ۴۸ ساعت گذشته

سرپرست فرمانداری مهران گفت: امکان تردد در مرز مهران برای زائران اربعین حسینی وجود ندارد. این اعمال محدودیت و ممنوعیت در اجرای مصوبات ستاد اربعین کشور بوده است.

مجید کاکی اظهار داشت: امکان تردد در مرز مهران برای زائران اربعین حسینی وجود ندارد.

سرپرست فرمانداری مهران گفت: این اعمال محدودیت و ممنوعیت در اجرای مصوبات ستاد اربعین کشور بوده و تمام خطوط مرزی بسته و با تشدید اقدامات امنیتی به دقت رصد می‌شوند.

وی یادآورشد: کشور عراق نیز برای مترددین مرزی غیر مجاز مجازات‌های سنگین در نظر گرفته است و به این خاطر تمام خطوط مرزی به شدت کنترل و علاوه بر کنترل فیزیکی به وسیله تجهیزات روز از قبیل دوربینهای مدار بسته و دید در شب نیز مورد نطارت قرار دارند.

نبود امکانات برای پذیرایی و استقرار زائران و بیتوته آنان در مهران نیز مورد تاکید” کاکی” بود که گفت: در مرز و شهرستان مهران هیچ امکانی برای پذیرایی و یا بیتوته زائران پیش بینی نشده است.

سرپرست فرمانداری مهران با تاکید بر اینکه خواهش ما آن است که هموطنان ازسفر به مهران به قصد تردد زمینی اجتناب کنند گفت: تا کنون ۹۵۷ نفر از زائرانی که به تاکیدات توجه نکرده‌اند به مبدا سفر عودت داده شده‌اند که از این تعداد ۶۲۸ نفر قبل از ورود به مهران و ۲۳۹ نفر نیز در مرز مهران توقیف و عودت شده‌اند.