فدراسیون فوتبال:

امکان مسجل شدن میزبانی زیاد است اما معمای حق پخش مانده

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: روند به شکلی است که امکان مسجل شدن میزبانی زیاد است اما فقط معمای حق پخش مانده است.

به گزارش فارس، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره آخرین وضعیت کسب میزبانی مقدماتی جام جهانی توسط کشورمان ارائه کرد.

حسین شریفی درباره آخرین وضعیت کسب میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت:‌ دوستان من در فدراسیون فوتبال اکنون در جلسه هماهنگی میزبانی حضور دارند. از ابتدای حضور عزیزی‌خادم در فدراسیون تا الان همه مجموعه به شکل شبانه‌روزی با محوریت رئیس کار را آغاز کرده و آن را پیگیری می‌کنند تا میزبانی تیم ملی فوتبال کشورمان در تهران و ورزشگاه آزادی قطعی شود.

وی ادامه داد: دو سالی است کشور ما و تیم ملی میزبانی را برعهده نداشته. با توجه به اتفاقات رخ‌داده حتی ما کار سلب میزبانی از ایران را در مرحله قبلی به مراجع بین‌المللی هم کشاندیم تا بتوانیم میزبانی را به کشورمان بازگردانیم. تمام مجموعه فدراسیون فوتبال اکنون بسیج شده‌اند تا ان‌شالله کشورمان در دور بعدی مقدماتی جام جهانی میزبان باشد. رضایت‌مندی مردم در این مسیر خیلی برای ما مهم است. تیم ملی دو سال دور از خانه بوده است.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه آیا تاکنون میزبانی ایران در این رقابت‌ها قطعی شده است، عنوان کرد: روند به شکلی است که امکان مسجل شدن میزبانی زیاد است اما فقط معمای حق پخش مانده است. جلسه‌ای در خدمت شهریاری، معاون منابع مالی سازمان صدا و سیما بودیم و قول‌های مساعدی داد. ان شالله این مسائل دست به دست هم بدهد تا بتوانیم میزبانی را کسب کنیم.

 

شریفی درباره اینکه در صورت مسجل شدن میزبانی کشورمان، مشکل سیستم VAR ورزشگاه آزادی حل می‌شود، توضیح داد: AFC و فیفا در ابلاغیه‌های رسمی که برای ما ارسال کرده گفته بودند کشورهایی که میزبانی‌شان در مقدماتی جام جهانی مسجل می‌شود، اگر چنین سیستمی نداشته باشند از AFC  و فیفا کمک‌هایی دریافت می‌کنند تا بتوانند ورزشگاه میزبان را به VAR تجهیز کنند. ان شالله این اتفاق برای ورزشگاه آزادی هم می‌افتد. هماهنگی‌‌ها برای مقدمات و شرایط لازم در بحث ترانزیت، اینترنت، زیرساخت‌ها و مجموعه فیزیکی ورزشگاه انجام شده است.

 

وی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم معماری نوینی در مجموعه فوتبال کشور شاهد باشیم و این میزبانی سرآغازی برای این امر باشد.