کل 9382 امروز 0
 • تاریخ : سه شنبه - ۸ - آذر - ۱۴۰۱
 • برابر با : Tuesday - 29 - November - 2022
 • ساعت :

  بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس به پایان رسید

  پنجمین و آخرین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس امروز 3 شهریور ماه به پایان رسید.

  مجلس شورای اسلامی در نوبت صبح امروز چهارشنبه ۳ شهریور صلاحیت سیدحمید سجادی، وزیر پیشنهادی نیرو دولت سیزدهم را بررسی کرد.

  در ابتدای این جلسه مجید نصیرایی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی، گزارش کمیسیون فرهنگی درباره بررسی برنامه وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را را قرائت و اعلام کرد: «اکثریت آراء کمیسـیون فرهنگی با توجه به وجود برخی ابهامات و توضـیحات شـفاهی در برنامه‌ها، صلاحیت آقای سید حمید سجادی را رد کرد. دو نشست با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان داشتیم که یکی از این جلسات بیش از دو ساعت طول کشیده است. وزیر پیشنهادی بحث‌های مفصلی در ابعاد مختلف با همکاران داشتند. در موضوع معاملاتی که در حوزه ورزش انجام می‌شود موضوعات مختلفی وجود دارد درباره مافیای ورزش و فسادی که در حوزه ورزش دیده می‌شود. همکاران ما موضوعات و دغدغه‌هایی به صورت جدی در حوزه ورزش داشتند و بحث‌های مفصلی مطرح شد اما متاسفانه علیرغم دو جلسه مهم کمیسیون فرهنگی، توضیحات آقای سجادی که از شخصیت‌های مطرح جامعه ورزشی و از افتخارات ورزشی کشور هستند آن طور که باید نظر دوستان در کمیسیون فرهنگی تامین نکرد و اکثریت آنها قانع نشدند و در عین حال به صلاحیت ایشان برای تصدی این جایگاه رای منفی دادند.»

  در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نظر و دلایل خود را درباره موافقت یا مخالفت با وزیر پیشنهادی به شرح زیر بیان کردند.

   

  یزدی‌خواه، مخالف: روحیه لاکچری سجادی مانع حمایت وی از قشر متوسط جامعه است/ سجادی طی سال های اخیر بیشتر در چند حوزه ورزشی لاکچری مانند اسب دوانی، بیلیارد و بولینگ فعال بوده است/ روحیه سجادی متمایل به اشرافی گری است و تناسبی با دولت مردمی سیزدهم ندارد

   

  سیدعلی یزدی‌خواه در نشست علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه‌های سیدحمید سجادی هزاوه وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، در ابتدا با اشاره به انتقاد برخی نمایندگان نسبت به خود در خصوص اینکه تنها در مخالفت با وزرای پیشنهادی سخن می‌گوید و این طور تلقی می‌شود که من مخالف کابینه هستم، گفت: به حضرت عباس (ع) این طور نیست من موافق ۱۶وزیر پیشنهادی ثبت نام کردم و تنها با ۳ وزیر مخالف بودم.

  نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من حدود ۲ سال تحت زعامت حجت الاسلام رئیسی در اداره کل امور فرهنگی قوه قضائیه خدمت کردم و نسبت به رئیس جمهور ارادت دارم و سخنان من برهمین اساس است و نمی‌خواهم به دلیل سخنانم نسبت به وزرا ذره‌ای گرد و غبار به ساحت وی بنشیند. من در سال ۹۸ مسئول ستاد فرهنگیان آقای رئیسی در انتخابات بودم و بیش از ۵۰ سخنرانی و جلسه را برای فرهنگیان برگزار کردم. سجادی جزو افتخارات ورزشی کشور است. کمتر قهرمانی توانسته در سطوح آسیا افتخارآفرینی کرده و پرچم جمهوری اسلامی ایران را در میادین ورزشی به اهتزاز درآورد و برای وی به عنوان یک ورزشکار صاحب نام احترام قائل هستم. مخالفت من با شخصیت حقیقی وی نیست و تنها نسبت به برنامه‌های سجادی برای حضور در وزارت ورزش و جوانان انتقاد دارم. سجادی در سال ۱۳۹۰ در مجلس نهم برای وزارت ورزش و جوانان معرفی شد و ۱۳۷ نفر با وی مخالفت کردند و تنها ۸۶ نفر از نمایندگان به وی رأی موافق دادند، از آن زمان تاکنون سجادی کار شاخصی انجام نداده تا بتواند جایگاه موافقان خود را ارتقاء دهد. سجادی در حوزه دو و میدانی جزو افتخارات کشور است و برخی رکوردهای وی هنوز جابه جا نشده است اما در بحث مدیریت آنقدر محل بحث است که در انتخابات فدراسیون دو و میدانی در سال های اخیر موفق به حضور در کرسی ریاست آن نشد.

  نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت آقای رئیسی دولتی مردمی است که می‌خواهد درخصوص طبقات محروم و متوسط جامعه خدماتی را ارائه دهد اما سجادی طی سال های اخیر بیشتر در چند حوزه ورزشی لاکچری مانند اسب دوانی، بیلیارد و بولینگ فعال بوده است بعد از آن هم با ایران مال بزرگ ترین مجتمع تجاری تفریحی خاورمیانه با هزاران هزار میلیارد سرمایه و یکی از ۱۰ مجتمع بزرگ دنیا قرارداد بسته است.

  وی تاکید کرد: آقای سجادی که می‌خواهد کار ورزشی انجام دهد، آیا باید با ایران مال قرارداد ببندد و یا با باشگاه‌های دسته دوم و سوم جنوب شهر؟ وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان بچه جنوب شهر است. روحیه سجادی متمایل به اشرافی گری است و تناسبی با دولت مردمی سیزدهم ندارد. براساس قانون وظایف وزارت ورزش و جوانان تشکیل شورای عالی تربیت بدنی پیش بینی شده است، این شورا با حضور ۲ معاون رئیس جمهور، ۹ وزیر و رئیس جمهور به عنوان رئیس شورا تشکیل می شود و وزیر ورزش و جوانان به عنوان دبیر این شورا انتخاب می‌شود اما سجادی این ظرفیت را نمی‌تواند فعال کند. حضور و عضویت افراد در شورایعالی تربیت بدنی قائل به فرد است و نمی‌توانند برای خود جانشین تعیین کنند.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه این روزها افراد بسیاری سفارش سجادی را برای رأی آوری و مراعات به نمایندگان می‌کنند، گفت: این شبهه در ما ایجاد شده که اگر سجادی به عنوان وزیر ورزش و جوانان رأی بیاورد بدهکار قدرت‌های لابی‌گر خواهد بود و به جای مدیریت امور، مدیریت خواهد شد. سجادی تخصصی در حوزه جوانان نداشته و بیشتر در حوزه ورزشی متخصص است. امروز در حوزه جوانان مشکلات بسیاری از جمله اعتیاد، مفاسد، بیکاری و … وجود دارد و سجادی برنامه کافی برای رفع این مشکلات ندارد. در بند الف تبصره ۱۶ بودجه سال ۱۴۰۰ برای ازدواج جوانان چندده هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده تا به جوانان زیر ۲۵ سال ۱۰۰ میلیون و بالای ۲۵ سال ۷۰ میلیون توسط بانک‌ها به صورت قرض الحسنه وام پرداخت شود اما سجادی توان مدیریت این موضوع را نخواهد داشت.

   

  کوچکی‌نژاد، موافق: نخستین بار است که یک قهرمان ملی به عنوان وزیر ورزش معرفی می‌شود/ چند سال قبل سجادی ۳۰۰ میلیون تومان به باشگاهی کمک کرد و بعدها همان را به عنوان پرونده فساد وی جلوه دادند که غلط است

   

  جبار کوچکی نژاد در موافقت با برنامه‌های پیشنهادی حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: رئیس فراکسیون ورزش و دیگر مخالفان وزیر پیشنهادی حرفی جز شعار و تهمت به وی به عنوان فردی فاسد نداشتند و در واقع با برنامه های وی مخالفت نکردند.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: این نخستین بار است که از یک متخصص و قهرمان ملی به عنوان وزیر ورزش استفاده می شود و جامعه ورزشی از این موضوع خوشحال هستند.

  وی در ادامه با اشاره به پرونده‌های فسادی که به وزیر پیشنهادی ورزش نسبت داده می‌شود، عنوان کرد: رئیس جمهور، رئیس سابق قوه قضائیه بوده و به تمام پرونده‌ها احاطه دارد. سجادی در دولت کاره‌ای نبود اما چون تخصص داشت در بخش خصوصی از او استفاده شد و اینکه می‌گویند ورزشکاران و دولتی‌ها از او حمایت می‌کنند به دلیل رسم پهلوانی است که بین ورزشکاران وجود دارد.

  کوچکی‌نژاد در ادامه با اشاره به موفقیت های سجادی در حوزه بخش خصوصی عنوان کرد: او می تواند ایران را در حوزه بین‌الملل ارتقا دهد و و در ورزش تخصص دارد همچنین در برنامه های خود به ورزش همگانی توجه ویژه‌ای کرده و ورزش بانوان را نیز مد نظر قرار داده است. سند استعدادیابی ورزشی در برنامه‌های سجادی تدوین شده که می‌تواند از افرادی که استعداد ورزشی بوده اما امکانات ندارند حمایت کند همچنین او توانایی ایجاد تحول در حوزه باشگاه داری را دارد. مسائل فرهنگی و توجه به تخصص حرفه‌ای در ورزش مد نظر سجادی قرار دارد و هیچ کدام از مراجع قضائی موضوع فساد در پرونده‌های وی را تأیید نکرده‌اند. چند سال قبل سجادی ۳۰۰ میلیون تومان به باشگاهی کمک کرد و بعدها همان را به عنوان پرونده فساد وی جلوه دادند که غلط است.

   

  فروردین، مخالف: ثابت کنیم از آرمان‌های انقلاب و شهدا دفاع می‌کنیم نه از ایران مال، سایپا و پرشین خودرو/ در حال حاضر نیز مشاور آقای مهرعلیزاده در فدراسیون زورخانه‌ای هستند، آقای مهرعلیزاده‌ای که دولت انقلابی را در مناظرات انتخابات اخیر به تمسخر می‌گرفت/ آقای سجادی هیچ تحولی برای ورزش به ارمغان نیاورده است

   

  محمدمهدی فروردین در نشست علنی نوبت عصر امروز در جریان بررسی صلاحیت حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان دولت سیزدهم در مخالفت با برنامه‌های وی گفت: به عنوان عضوی از خانواده ورزش که از دوران کودکی در این حوزه فعالیت خود را شروع کردم، برای شخصیت ورزشی آقای سجادی احترام قائلم، اما ما می خواهیم وزیر برای دولتی انتخاب کنیم که آخرین امیدهای مردم است.

  نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند و قیرو کارزین با بیان اینکه نمی‌خواهیم یک وزیر برای دولت لیبرال، ناکارآمد و ناامید انتخاب کنیم، با اشاره به سخنی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب افزود: باید از انتخاب افرادی که خود شائبه فساد، رانت و تخلفات مالی گسترده دارند، پرهیز کنیم که این فرمایش رهبری برای ما حجت است. آقای سجادی ۳۰ سال نقش اول را درحوزه ورزش ایفا کردند و در حال حاضر نیز مشاور آقای مهرعلیزاده در فدراسیون زورخانه‌ای هستند، آقای مهرعلیزاده‌ای که دولت انقلابی را در مناظرات انتخابات اخیر به تمسخر می‌گرفت. چرا چشم‌مان را روی واقعیت‌ها می‌بندیم؟

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه کشور در یکی از حساس‌ترین برهه‌های تاریخی خود قرار دارد ادامه داد: در حال حاضر در دوران پسادولت لیبرال بی‌تدبیر ناامید قرار داریم و امروز حق اشتباه کردن در انتخاب کابینه نداریم. همانطور که مردم در انتخابات تشخیص درستی بود و مدیریت کشور را به دست یک جراح انقلابی سپردند، اکنون نوبت ما نمایندگان است که با انتخاب یک وزیر پاک دست، انقلابی و مردمی که شاخص‌های دولت‌های انقلابی است، قوای مجریه، قضائیه و مقننه را بالانس کنیم. تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی انقلابی عمل کردن است تا انقلاب به دست نااهلان نیفتد. ما باید از رئیس جمهور که سید محرومان است، صیانت کنیم و اجازه ندهیم افرادی غیرمردمی و مرفه بی‌درد که دارای زندگی اشرافی هستند، وارد کابینه دولت شوند. کسی می‌تواند کشتی به گل نشسته ورزش را نجات دهد که از جنس انقلاب باشد. این ویژگی در سابقه ۳۰ ساله آقای سجادی دیده نشده است. زمانی که جنگ به پایان رسید آقای سجادی ۱۹ ساله بود، در حالی که شما می‌توانید شهادت دهید در کنار رزمندگان، چند جوان ۱۳ ساله پرپر شدند و حتی پس از جنگ نیز یک بار موضع انقلابی نداشته است. مجلسی که ترکیبش از روحانیون مبارزه، رزمندگان ایثارگر، فرزندان شهدا تشکیل شده نباید به فردی که حتی یک ساعت ایثارگری ندارد، اعتماد کند.

  وی با بیان اینکه آقای سجادی در بزنگاه‌ها موضع شفافی نگرفته است، تاکید کرد: مجلس امروز باید پاسخ شفافی به خواصی که از بیرون مجلس برای نمایندگان تعیین تکلیف می‌کنند، داشته باشد و رأی مجلس انقلابی که مورد تاکید رهبر انقلاب است، خریدنی نیست. من خاک این ورزش را خوردم، اگر شما دلتان برای این ورزش می‌سوزد، من جگرم برای ورزش می‌سوزد. آقای سجادی همینجا اعلام کند چه قدمی برای ورزش برداشته است؟.

  فروردین تصریح کرد: با رأی ندادن به آقای سجادی ثابت کنیم این مجلس، مجلس دفاع از آرمان های امام، انقلاب و شهدا است نه دفاع از ایران مال، سایپا، پرشین خودرو و سایر بنگاه‌های اقتصادی. آقای سجادی هیچ تحولی برای ورزش به ارمغان نیاورده است. زمانی که آقای سجادی معاون قهرمانی وزارتخانه بودند، دو نفر از دوستان تاجر خود را در فدراسیون‌های مختلف گماردند که همین مسئله باعث تعلیق ۴ فدراسیون ورزشی کشور شد. هر مدیر تحصیل کرده ورزشی شایستگی مدیریت و وزارت ورزش و جوانان را ندارد. اگر این فرصت به خوبی مدیریت نشود، تهدیدی برای نظام خواهد بود. مطمئن باشید فردی که برای انقلاب و نظام هیچ هزینه‌ای نداده است، صلاحیت لازم برای وزارت ورزش را ندارد.

   

  خدابخشی، مخالف: برنامه‌های سجادی سطحی و عاری از نگاه تحولی است

   

  محمد خدابخشی در نشست علنی نوبت عصر امروز در مخالفت با برنامه‌های حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: برنامه‌های ارائه شده از سوی وزرای پیشنهادی، برنامه‌های بخشی است که باید بین آنها هم‌افزایی و تعادل صورت گیرد.

  نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین سازگار بودن این برنامه‌ها با برنامه ششم توسعه و امکان‌پذیری آنها از حیث بودجه‌ای از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار می گرفت. این موارد در صلاحیت کمیسیون برنامه و بودجه قرار داشت که متأسفانه به آن ارجاع نشد لذا از آقای مخبر می‌خواهیم این برنامه‌ها را در سازمان برنامه و بودجه کشور مورد ارزیابی قرار دهند تا تبعات و آسیب‌های آنها در آینده کشور را دچار مشکل نکند. نوع نگاه سجادی به اداره کشور در حوزه ورزش اهتمام به امر شایسته‌‌سالاری، برنامه و تعامل با مجلس از مواردی که دارای ابهام است لذا سجادی باید اطمینان دهد نگاهش در اداره کشور مبتنی بر استفاده از ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی در کشور است. به عنوان مثال الیگودرز و سایر مناطق کمتر توسعه یافته دارای جاذبه‌های فراوانی هستند که باید از آنها استفاده کرد؛ تحقق این امر بخشی از مشکلات اقتصادی را نیز برطرف می‌کند.

  نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر پیشنهادی باید عنوان کند از چه افراد و ترکیبی در اداره این وزارتخانه استفاده خواهد کرد؛ برنامه‌های وی سطحی و با رویکرد حداقلی بوده و حتی عاری از نگاه تحولی است. سهم اقتصاد ورزش در GDP و همچنین بررسی وضع موجود در حوزه‌های ورزش قهرمانی، همگانی و جوانان در برنامه‌های سجادی مورد توجه قرار نگرفته است. باید اذعان کرد تصویر روشنی از بخش جوانان در برنامه‌های سجادی وجود ندارد، به عبارتی برنامه فاقد آینده نگری است، بیش از ۵ هزار پروژه ناتمام ورزشی در کشور وجود دارد که گزینه پیشنهادی دولت برنامه‌ای برای آنها ارائه نداده است. همچنین فقدان ارائه برنامه برای ورزش بانوان نیز از دیگر برنامه‌هایی است که باید مورد توجه قرار می‌گرفت، به عنوان مثال همواره بانوان مطالبه پارک‌های ورزشی را داشته‌اند.

  وی گفت: در برنامه سجادی ورزش همگانی و ارتقاء بین بخشی برای هماهنگی دستگاه‌ها در این عرصه مورد توجه قرار نگرفته و این در حالی است که با کم تحرکی افراد در جامعه مواجه هستیم؛ انتظار می‌رفت برنامه‌های پیشنهادی بر اساس قانون اهداف و وظایف وزارتخانه مذکور ارائه می‌شد. فقدان نقشه راه مشخص در حوزه فعال‌سازی سمن‌های جوانان، ساماندهی و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و … از دیگر مواردی است که در برنامه وزیر پیشنهادی به آنها توجهی نشده است.

   

  وحیدی، موافق: وزیر پیشنهادی ورزش هیچ‌گاه در جایگاه تصمیم‌گیر نبوده است/برای اولین بار فردی متخصص برای وزارت ورزش انتخاب می‌شود

   

  محمد وحیدی در موافقت با برنامه‌های سیدحمید سجادی هزاوه وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، گفت: عزم راسخ مردم در شرایط سخت معیشتی و بحران شیوع کرونا انتخاب دولتی فساد ستیز و مردمی بوده است. ما نیز بر این عهد وفادار بودیم و دل در گرو دولت مردمی و قوی داریم.

  نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان مردم درمجلس در کمال استقلال و آزادی در خصوص وزرای پیشنهادی دولت به بیان دیدگاه پرداخته و میزان تسلط وزیر برای تصدی وزیر را ارزیابی و کارشناسی می‌کنند و در این مسیر برنامه‌های وزرا را با برنامه‌های بالادستی تطبیق می‌دهند. اصل تضارب آراء و اندیشه‌ها امری طبیعی در مجلس و قوه مقننه بوده و این وظیفه نمایندگان است که به حجتی برای رأی دادن برسند. اگرچه وزرای بخش های اقتصادی، امنیتی و درمانی بسیار مهم هستند اما در شرایط فعلی کشور که دارای جمعیت جوان زیادی هستیم موضوع ورزش اهمیت ویژه ای پیدا می کند لذا بررسی مدیر وزارتخانه ای که نیمی از جمعیت کشور اعم از دانشجو، دانش آموز و مردمی که برای سلامتی ورزش را دنبال می کنند با آن در تماس هستند بسیار پراهمیت است. نظرات نمایندگان حاوی نکاتی بوده که به برخی از آن ها اشاره می کنم. در گذشته وزارتخانه ای با عنوان ورزش و جوانان وجود نداشته بلکه سازمانی وابسته به دولت بوده و حتی قبل و بعد از انقلاب نیز هیچ گاه وزیری در رأس آن از چهره های ورزشی و تخصصی مسئولیت نداشته و همواره افراد سیاسی و امنیتی در رأس این مجموعه قرار گرفته اند لذا این اولین باری است که حجت الاسلام رئیسی در دولت مردمی این جرات را به خود داده تا از نیرویی تخصصی و ورزشی در رأس این وزارتخانه استفاده کند.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: انتقادات نمایندگان از وضعیت ورزش در دوره‌های قبلی بوده که متاسفانه بر سر فردی خالی شد که هیچ‌گاه تصمیم گیرنده نبوده است، ضعف‌هایی در کارنامه ورزشی و تیم‌های اعزامی به مسابقات حتی در المپیک امسال وجود دارد از جمله تعلیق‌ها و محرومیت‌های مکرر فدراسیون‌های ورزشی و ورزشکاران و همچنین مسائل سیاسی حاشیه‌ای ناشی از پناهندگی تعدادی از ورزشکاران. برای مدیریت این مسائل در رأس وزارت ورزش مدیری سیاسی و امنیتی گذاشتند اما نتوانست این وضعیت را مدیریت کند و متاسفانه در شرایطی قرار گرفتیم که وقتی ورزشکاران دل در گرو کشور نداشته و با کوچک ترین پیشنهاد از کشور خارج می شوند.

  عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه در شرایط فعلی لازم است فردی مسئولیت وزارت ورزش را برعهده بگیرد که نسبت به مسائل اردوها، ورزشکاران و مربیان آشنا باشد، اضافه کرد: از این رو لازم است فردی مسئول باشد که برای کشور مدال آور بوده و با ورزش و کشور آشنا باشد. مدال های آقای سجادی از زمان کسب موفقیت تاکنون به عنوان یک رکورد باقی مانده است. نمایندگان مردم در مجلس از شما انتظاراتی دارند نظیر برخورد قاطع با مافیای ورزش و افرادی که ورزش را به حاشیه کشانده و امنیتی می‌کنند.

   

  راستینه، مخالف: مشکلات وزارت ورزش و جوانان مدیری جامع، توانمند و در حد معاون رئیس‌جمهور می‌خواهد

   

  احمد راستینه هفشجانی در مخالفت با برنامه‌های سیدحمید سجادی هزاوه وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، گفت: سجادی را همه می‌شناسیم، قهرمان و مدال آور پرافتخار ایران اسلامی است.

  نماینده مردم شهرکرد، بن وسامان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از قهرمانان با من تماس گرفتند، برخی برای مخالفت و برخی برای موافقت با آقای سجادی با من صحبت کردند. به همه این قهرمانان ادای احترام می کنم و اتفاقا به خاطر قهرمانان پرافتخار وطن امروز در خصوص سجادی به عنوان مخالف صحبت می‌کنم. برنامه ایشان را بررسی دقیق کردم، حدود یک سال است که با وزارت ورزش و جوانان در ارتباط هستم، برنامه های سجادی غیر تحولی است، برنامه‌های جاری وزارت ورزش وجوانان را ارائه داده‌اند. به دو دلیل سجادی توانایی این وزارتخانه را ندارد؛ اول اینکه سابقه وی در وزارت ورزش و جوانان نشان داد که متاسفانه در آن دوره باعث تعلیق برخی از فدراسیون‌های ما در عرصه‌های جهانی شد و کشور را تا مرز تعلیق ورزش پیش برد. اگر نبود شورای عالی امنیت ملی و وساطت دکتر جلیلی، المپیک لندن را ورزش کشور از دست داده بود. دوم اینکه وزارت ورزش و جوانان مجموعه بزرگی از ورزش و جوانان است، سال‌های متمادی جوانان مظلوم ایران اسلامی بدون برنامه رها شده‌اند.

  رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: حدود ۳ هزار و ۶۰۰ سمن جوانان درکشور وجود دارد و متاسفانه این تعداد سمن بدون برنامه رها هستند. در تمام دولت های اصلاحات سیاسی ترین چهره های دولت خود را بر مسند وزارت ورزش و جوانانی نشاندند تا این سمن ها به عنوان پایگاه های اجتماعی آن ها در بزنگاه های انتخاباتی در خدمت دولت اصلاحات باشند. امروز نیازمند یک چهره انقلابی، شجاع، توانمند در عرصه مدیریت بین بخشی برای هدایت این سمن ها به سمت هویت بخشی ایرانی- اسلامی هستیم. سمن های جوانان امروز متاسفانه برنامه های هویت آفرین در آن ها وجود ندارد. سمن ها که باید نقطه حل مسائل جوانان باشند خودشان به یک بدنه بزرگ بروکراسی اداری تبدیل شده اند.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: من در کمیسیون فرهنگی از سجادی پرسیدم که شما حکمی از آقای مهرعلی زاده، به عنوان قائم مقام فدراسیون ورزش های بین المللی زورخانه ای دارید؟ پاسخ بنده را دادند و گفتند بله، در یک مصاحبه بسیار سنگین من قبول شدم. همکاران؛ چطور ممکن است فردی که در انتخابات در برابر هشتاد میلیون نفر آنگونه آیت الله رئیسی را مورد خطاب قرار داد و وقیحانه صحبت کرد، قائم مقام آن فدراسیون بشود. نکته دیگر درباره وزارت ورزش و جوانان دبیر شورای عالی جوانان است و مسئله جوانان موضوع اول کشور ما است. موضوع ازدواج، مسکن و فرزندآوری از مسائل مهمی است که جوانان ما با آن روبه رو هستند. به جرات می گویم که سال گذشته شورای عالی جوانان فقط یک جلسه تشکیل داده است درحالی که ارتباطات بین بخشی در وزارت ورزش و جوانان بسیار حائز اهمیت است. بنده اعتقاد دارم به فرمایش امام خامنه ای صندلی مجلس را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم، نوکری مردم را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم، ۲۵ سال است که خاک تاتامی خوردم، مشکلات وزارت ورزش و جوانان یک مدیر جامع، توانمند و در حد معاون رئیس‌جمهور می‌خواهد.

   

  فاضلی، موافق: سجادی می‌تواند همانند دوران قهرمانی خود در وزارت ورزش و جوانان نیز مدال طلا بیاورد

   

  ملک فاضلی در نشست علنی نوبت عصر امروز در موافقت با برنامه‌های حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: به عنوان یک پزشک می‌گویم شرط اول سلامتی، ورزش است و ورزش در پیشگیری از تمامی مشکلات روحی، جسمی و … پیشگیری می‌کند.

  نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چه کسی می‌تواند به عنوان یک وزیر در وزارت ورزش و جوانان کار کند؟ کسی که از صفر تا صد را با توان خود طی کرده و مدال طلا کسب کرده می‌تواند در این وزارتخانه نیز با مدیریت خوب مدال بیاورد. خانه ملت باید صلاح ملت، جوانان و کودکان را بیان کند، شخصی از جنس ورزش و نه از جنس سیاستمدار در وزارت ورزش و جوانان فعالیت کند اگرچه سجادی در حوزه سیاست نیز می‌تواند موفق شود.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به انتقاد مخالفان سجادی در خصوص اینکه این شخص با مجتمع ایران‌مال قرارداد داشته است، اظهار کرد: یک کت نو پوشیدن در قالب ایران‌مال گناه نیست، اگر هم باشد اما جوانان از بلوچستان‌مال با من تماس گرفته‌اند و می‌گویند پای برهنه هستند، این شخص را دیده‌اند و اخلاص و قلب خود را تقدیم ایران اسلامی کرده‌ایم تا رشد کنیم.

  فاضلی خطاب به همه نمایندگان گفت: از آنچه در زاویه تاریک وجود دارد، بگذرید و به روشنایی فکر کنید. به آنچه که جامعه می‌پسندد و جنجال نمی‌آفریند توجه کنید و به طرف آنچه که برای ایران و ایرانی افتخار می‌آفریند حرکت کنید. طبعاً هر شخصی که در صحنه کاندیداتوری یک وزارتخانه پا می‌گذارد حتماً مراحلی را طی کرده و تأیید شده است. تأیید‌کننده این شخص آگاهی کامل نسبت به شرایط و شخصیت سجادی داشته است.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: بپیذیرید که برای انتخاب وزیری برای وزارت ورزش و جوانان باید فردی را از جنس ورزش و لمس کننده مشکلات مردم برگزید. همچنین ۵۶ درصد از جمعیت ما را بانوان تشکیل داده‌اند و سجادی برای زیرساخت ورزش بانوان و تکمیل و ساخت ۴ هزار سالن ورزشی در مراکز روستایی و محروم برنامه دارد. شاید فضل خدا باشد که سجادی بتواند مسائل مناطق محروم را حل کند.

  نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سیاست سجادی در وزارت ورزش و جوانان برای گسترش ورزش میان مردم و جوانان است و با بررسی برنامه این وزیر پیشنهادی چیزی جز خوبی قابل مشاهده نیست البته تمامی افراد در کنار خوبی‌ها و توانمندی‌های خود ضعف هایی نیز دارند اما باید به توانایی یک شخص برای حل مشکلات توجه ویژه داشت.

   

  حسین‌زهی، موافق: انتخاب سجادی با استقبال اهالی ورزش همراه شد

   

  اسماعیل حسین‌زهی در نشست علنی نوبت عصر امروز در جریان بررسی صلاحیت حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان دولت سیزدهم در موافقت با برنامه های وی، معرفی وزرای پیشنهادی جدید را موجب افزایش امیدواری در بین مردم و جوانان دانست.

  نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش های نصرت آباد و کورین افزود: معرفی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با استقبال گسترده افکار عمومی به ویژه ورزشکاران و ورزش دوستان همراه بوده است. آقای سجادی نه تنها به عنوان یک متخصص در حوزه ورزش بلکه یک قهرمان ورزشی به شمار می آید.

  وی با بیان اینکه سجادی در رشته دو و میدانی افتخارات بسیاری برای کشورمان به ارمغان آورده است، ادامه داد: علاوه بر این افتخارات، وی دارای مدرک دکتری تربیت بدنی است. در ادوار گذشته همواره افرادی بر مسند وزارت ورزش و جوانان تکیه می زدند که جایگاهی در هیات دولت به آنها اعطا نمی شد، لذا افراد سیاسی مدیریت بخش ورزش را همواره برعهده داشتند، اما آقای رئیسی با سنت شکنی و با استناد به دیدارهای متعددی که با اهالی ورزش و متخصصان این حوزه داشتند، آقای سجادی را برای عهده دار شدن این مسئولیت به مجلس معرفی کردند.

  عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس؛ جوان بودن، انقلابی بودن، کارآمدی و ورزشکار بودن را چهار فاکتور رئیس جمهور برای معرفی وزیر پیشنهادی ورزش به مجلس عنوان کرد و گفت: آقای سجادی سابقه خوب و طولانی در حوزه ورزش داشته و می تواند مشکلات این حوزه را برطرف کند.

  نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش های نصرت آباد و کورین حضور وی در معاونت قهرمانی وزارت ورزش، معاونت سازمان تربیت بدنی، عضویت در مجامع فدراسیون های بین المللی، ریاست فدراسیون دو و میدانی، مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد و مدیریت باشگاه سایپا را بخشی از سوابق مدیریتی سجادی عنوان کرد و افزود: سجادی برای ورزش همگانی، ورزش قهرمانی، اقتصاد ورزش، ورزش بانوان و دیپلماسی ورزشی برنامه دارد.

  وی با بیان اینکه امیدواریم روی کار آمدن آقای سجادی ۴ هزار پروژه نیمه تمام ورزشی به سرانجام برسد، بیان کرد: در بخش جوانان نیز هویت بخشی به جوانان، ترویج فرهنگ خانواده، مشارکت جوانان ، هویت و باورهای مذهبی جوانان، ساماندهی امور جوانان و برنامه برای اوقات فراغت جوانان از محورهای مهم برنامه های وی به شمار می رود. امیدواریم با توزیع عادلانه امکانات و رفع محرومیت زدایی اتفاقات مثبتی در حوزه ورزش رقم بخورد. در دوره هشتم که آقای سجادی به مجلس معرفی شد، اختلافاتی بین آقای احمدی نژاد و مجلس وجود داشت که نامه ای از جانب رئیس جمهور به مجلس ارسال می شود که این نامه پس از مهلت قانونی وصول شده، این تاخیر به این دلیل بود که رئیس جمهور وقت می خواست گزینه مدنظر خود برای این وزارتخانه را معرفی کند.

  عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس خواستار ساماندهی وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شد و گفت: از وزیر پیشنهادی درخواست داریم از نخبگان و تحصیل کردگان اهل سنت نیز برای تصدی سمت های مدیریتی استفاده کند. عملکردی که در دوران مسئولیت آقای سجادی در المپیک ۲۰۱۲ لندن داشتیم، دیگر تکرار نشد. همچنین ایشان رکوردهایی در رشته دو و میدانی ندارند که هنوز جابجا نشده است. به عنوان یک ورزشکار و مدیر ورزشی علاقمندم ایشان با رأی بالایی از مجلس رأی اعتماد کسب کند.

  نوشته های مشابه

  بانک گردشگری به خریداران کالای ایرانی تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند
  28 - آبان - 1401

  بانک گردشگری به خریداران کالای ایرانی تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند

  به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، حسین رحمتی قائم مقام و عضو هیات مدیره بانک گردشگری و مدیران گروه جهاد کالا با هدف حمایت از تولیدات داخلی تفاهم نامه همکاری امضا شد.

  28 - آبان - 1401

  بانک گردشگری به خریداران کالای ایرانی تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند

  بانک گردشگری به خریداران کالای ایرانی تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند بانک گردشگری به متقاضیان خرید کالای ایرانی از نمایشگاه جهاد کالا تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند. به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، حسین رحمتی قائم مقام و عضو هیات مدیره بانک گردشگری و مدیران گروه جهاد کالا با […]

  توزیع بسته‌های آموزشی بنیاد یاس بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت کشور
  15 - شهریور - 1401
  در آستانه بازگشایی مدارس انجام شد؛

  توزیع بسته‌های آموزشی بنیاد یاس بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت کشور

  بنیاد نیکوکاری یاس در آستانه بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی، اقدام به تهیه بسته‌های آموزشی شامل کیف، لوازم التحریر و دیگر ملزومات مدرسه برای دانش آموزان نیازمند کشور کرده است.

  پلیس: برنامه‌ای برای جریمه کردن «شهروندان بدحجاب» نداریم
  30 - مرداد - 1401

  پلیس: برنامه‌ای برای جریمه کردن «شهروندان بدحجاب» نداریم

  فرمانده پلیس تهران بزرگ گفت: هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است و طبیعتا ما هم برنامه‌ای برای جریمه کردن شهروندانی که بدحجاب هستند، نداریم.

  ارسال دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  برو بالا