برگزاری سی‌ویکمین همایش بانکداری اسلامی به صورت آنلاین در بانک مرکزی

بانک مرکزی اعلام کرد: سی و یکمین همایش بانکداری اسلامی صبح روز سه شنبه نهم شهریور ماه با سخنرانی فرشاد حیدری رئیس مؤسسه آموزش عالی بانکداری ایران به صورت رسمی آغاز می‌شود.

به گزارش بانک مرکزی سی و یکمین همایش بانکداری اسلامی با عنوان بانکداری اسلامی با نگاهی به بیانیه گام دوم انقلاب روزهای ۹ و ۱۰ شهریورماه به صورت آنلاین در بانک مرکزی برگزار می‌شود. این همایش صبح روز سه شنبه نهم شهریور ماه با سخنرانی فرشاد حیدری رئیس مؤسسه آموزش عالی بانکداری ایران به صورت رسمی آغاز می‌شود.

در افتتاحیه این همایش اکبر کیمجانی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی به ایراد سخن خواهند پرداخت.

آیت الله محسن اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری و شورای عالی حوزه علمیه، حجت الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای فقهی بانک مرکزی و آیت الله حسینعلی سعدی رئیس دانشگاه امام صادق (ع) از دیگر سخنرانان افتتاحیه این همایش هستند.

در ادامه میزگردهای تخصصی با حضور کارشناسان و صاحبنظران بانکی و اقتصادی برگزار می‌شود.

محورهای اصلی همایش بر اساس مصوبات شورای راهبردی و کمیته علمی شامل “اصلاح قوانین بانکی: زمینه‌ها و ضرورت‌ها”، “حکمرانی بانکی: نقد و ارزیابی”، “مدل کسب و کار بانکی: ارزیابی و آسیب شناسی” و “مانع زدایی و پشتیبانی از تولید: نقش و مسئولیت نظام بانکی” است که در قالب میزگردهای تخصصی و با حضور کارشناسان، صاحبنظران و رؤسای قبلی بانک مرکزی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

گفتنی است؛ همایش بانکداری اسلامی، به عنوان بزرگترین رویداد علمی در حوزه علوم انسانی و به طور خاص در زمینه بانکداری اسلامی، مقارن با تصویب قانون عملیات بانکداری بدون ربا در هفته بانکداری به صورت سالیانه برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این همایش بسط دانش بانکداری، تضارب افکار و هم افزایی میان صاحب نظران و کارشناسان و آخرین دستاوردهای مطالعات و پژوهش‌ها در حوزه علوم بانکداری و مالی اسلامی در قالب سخنرانی، ارائه مقاله و میزگرد تخصصی است.

یافته‌های علمی این همایش همه ساله به صورت کتاب مجموعه مقالات و سخنرانی‌ها در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد و مرجع ارزشمندی برای مطالعات و پژوهش‌های آینده است.

تاکید می‌شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سی و یکمین همایش بانکداری اسلامی صرفاً با حضور سخنرانان، اعضای میزگردها و ارائه کنندگان مقالات در بانک مرکزی برگزار و به منظور بهره مندی سایر صاحبنظران و عموم علاقه مندان به صورت آنلاین از طریق لینک conf۳۱.ibi.ac.ir پخش خواهد شد.