بیمه مرکزی مجوز قبولی اتکایی بیمه پاسارگاد را تمدید کرد

بیمه مرکزی مجوز قبولی اتکایی بیمه پاسارگاد را برای پانزدهمین سال پیاپی تمدید کرد.

بیمه مرکزی مجوز قبولی اتکایی بیمه پاسارگاد را برای پانزدهمین سال پیاپی تمدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه پاسارگاد، این شرکت توانست تأییدیه تمدید مجوز قبولی اتکایی از مؤسسات بیمه داخلی را از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تا فروردین‌ماه ۱۴۰۲ کسب کند.

مجوز قبولی اتکایی از مؤسسات بیمه داخلی این شرکت به جهت دارا بودن شرایط اجرایی ماده ۱۹ آیین‌نامه شماره ۱۰۰ مصوب شورای عالی بیمه و همچنین بر اساس قابلیت‌های فنی، علمی و اجرایی سال‌های گذشته این شرکت تمدید شد.

کسب سطح یک توانگری مالی بیمه پاسارگاد به تشخیص بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای دهمین سال متوالی و همچنین دارا بودن کادر فنی متخصص در امور اتکایی بر اساس تأیید صلاحیت تخصصی آنها باعث شد تا مجوز قبولی اتکایی بیمه پاسارگاد برای سال‌های متمادی تمدید شود.

بیمه پاسارگاد به‌منظور حفظ جایگاه و توانگری مالی، افزایش ظرفیت برای قبول ریسک و گسترش فعالیت‌های بیمه اتکایی، سرمایه خود را به مبلغ سه هزار و ۶۱ میلیارد تومان افزایش و بر اساس تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت مراحل بعدی افزایش سرمایه را در دستور کار خود قرار داده است.

شرکت بیمه پاسارگاد اولین‌بار پنجم آبان‌ماه ۱۳۸۶ مجوز قبولی اتکایی از مؤسسات بیمه داخلی را از بیمه مرکزی دریافت کرد و با صدور اولین گواهی قبولی در تاریخ ۱۸ آذرماه همان سال فعالیت خود را در این حوزه مهم بیمه‌ای آغاز کرد.