در دیدار رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس شرکت دولتی روس مطرح شد؛

تاکید بر توسعه همکاری های صلح آمیز هسته ای بین ایران و روسیه

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس شرکت دولتی روس اتم عصر روز سه‌شنبه ششم مهر ماه در مسکو درباره گسترش همکاری های هسته ای صلح آمیز گفت وگو و رایزنی کردند.
به گزارش فارس، رئیس سازمان انرژی اتمی و رئیس روس اتم بر تقویت و توسعه همکاری های صلح آمیز هسته ای بین ایران و روسیه تأکید کردند.

محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و «آلکسی لیخاچف» رئیس شرکت دولتی روس اتم عصر روز سه‌شنبه ششم مهر ماه در مسکو درباره گسترش همکاری های هسته ای صلح آمیز گفت وگو و رایزنی کردند.

در این دیدار که با حضور کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، بهروز کمالوندی، معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از معاونان و مدیران سازمان انرژی اتمی ایران انجام شد، طرفین به رایزنی در مورد موضوعات مربوط به انرژی هسته ای پرداختند.

دو طرف با تاکید بر اینکه ایران و روسیه روابط راهبردی و درباره مسائل گوناگون همکاری دارند، اعلام کردند که تلاش دارند همکاری‌های دو کشور در باره انرژی صلح آمیز هسته‌ای را نیز با سرعت بالاتری دنبال کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره روابط عمیق و راهبردی ایران و روسیه در عرصه‌های گوناگون دوجانبه و بین‌المللی گفت: همکاری دو کشور در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله در زمینه احداث و توسعه نیروگاه‌های اتمی به خوبی پیش می‌رود و این همکاری‌ها باید هرچه بیشتر گسترش یابد.

اسلامی در این نشست ابراز امیدواری کرد که دو طرف از طریق این گفت‌وگوها روند همکاری‌ها را تقویت کنند و به آن شتاب دهند.

الکسی لیخاچوف رئیس سازمان دولتی روس‌ اتم هم نیز از تعمیق مناسبات دوجانبه بویژه در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای استقبال کرد.

 

اسلامی و لیخاچف پیش از این نیز در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس در وین با یکدیگر دیدار کرده بودند.