تزریق دُز سوم واکسن کروناویروس در کاخ سفید / باید هشت ماه پس از تزریق دُز دوم، دُز سوم را دریافت کنند

به گفته محققان آمریکایی قرار است برنامه تزریق دُز سوم واکسن کروناویروس امروز (چهارشنبه 27 مردادماه) در کاخ سفید اعلام شود.
به گزارش ایسنا، کارشناسان آمریکایی توصیه می‌کنند هشت ماه پس از ترزیق دُز دوم واکسن کروناویروس دُز سوم دریافت شود. تمامی مردم این کشور صرف نظر از فاکتور سن باید هشت ماه پس از تزریق دُز دوم دُز سوم را دریافت کنند تا مصونیت پایدار فرد در برابر کروناویروس تضمین شود.

 

به گفته محققان آمریکایی قرار است برنامه تزریق دُز سوم واکسن کروناویروس امروز (چهارشنبه ۲۷ مردادماه) در کاخ سفید اعلام شود. هدف از این برنامه تزریق واکسن به افرادی است که واکسن فایزر یا مدرنا را دریافت کرده‌اند تا در برابر سویه دلتا مصونیت ایجاد شود.

 

هرچند اجرایی شدن این سیاست به تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده بستگی دارد.

 

مقامات آمریکایی اظهار داشتند: دریافت کنندگان واکسن تک دُز جانسون اند جانسون نیز باید دُز دیگری از واکسن را نیز تزریق کنند.

 

به نقل از نیویورک تایمز، قرار است اولین دُز تقویتی واکسن کروناویروس به میانسالانی که در خانه سالمندان زندگی می‌کنند و اعضای کادر درمان که زمستان گذشته اولین واکسن را دریافت کرده اند، تزریق شود. سپس دیگر میانسالان و عموم مردم در اولویت تزریق دُز تقویتی قرار می‌گیرند.