خطیب‌زاده: تصمیم ایران درباره مذاکرت تغییر نکرده است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشور گفت: روزهای آینده برای برجام بسیار مهم است. تغییر دولت در ایران به این معنا نیست که تصمیم حاکمیتی در ایران تغییر کرده است.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده با اشاره به جلسه مشترک وزارت خارجه و وزارت بهداشت در روز پنچ شنبه هفته گذشته در مورد تسریع واردات واکسن کرونا گفت: در این جلسه تصمیمات خوبی برای تسریع واردات واکسن کرونا از نقاط مختلف جهان گرفته شد.

سعید خطیب زاده در نشست خبری امروز خود، همچنین با اشاره به سفر اخیر  وزیر امور خارجه کشورمان به سوریه گفت: ایشان بامداد امروز به تهران بازگشتند.

خطیب زاده همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در حاشیه اجلاس بغداد گفت‌وگویی بین ایران و عربستان انجام شده است، اظهار کرد: در مورد عربستان ، بیشتر از گفت‌وگوهایی که پیش از این در بغداد صورت گرفته، گفت‌وگویی نشده است و در عراق شاهد گفت‌وگوی جدیدی نبودیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در بخش دیگری از این نشست با تاکید بر این که ما از تشکیل دولت فراگیر در افغانستان که بازتاب دهنده ترکیب جمعیتی و قومی و خواست مردم افغانستان باشد حمایت می کنیم نه یک دولت حداقلی در برابر اکثریت گفت: ما برای برگزاری دور دوم گفت‌وگوهای بین افغانی اعلام آمادگی کرده‌ایم‌.

او افزود: روزهای آینده برای برجام بسیار مهم است. هراقدامی که سازنده نباشد برای گفتگوها در وین مضر است. سفر آقای عبداللهیان به عراق و سوریه پیام خاصی را به دنبال دارد. تغییر دولت در ایران به این معنا نیست که تصمیم حاکمیتی در ایران تغییر کرده است.