«ره صد ساله»، اثری ماندگار برای نسل های بعدی است

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: بانک ملی ایران در طول تاریخ خود اقدامات بسیار ماندگاری داشته است که لازم بود بخشی از آنها در قالب فیلم روایت شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، مدیرعامل بانک ملی ایران در مراسم رونمایی از مستند «ره صد ساله» که روایت دوران تاسیس تا زمان کنونی فعالیت بانک ملی ایران است، این فیلم را بسیار ارزشمند و قابل تقدیر خواند و گفت: بانک ملی ایران در طول تاریخ خود اقدامات بسیار ماندگاری داشته است که لازم بود بخشی از آنها در قالب فیلم روایت شود.

محمد رضا حسین زاده با تاکید بر این که تاریخ بانک ملی ایران به همه کشور مربوط است، اهمیت تاسیس این بانک را همردیف با ملی شدن صنعت نفت دانست و اظهار کرد: بانک ملی ایران تنها یک نهاد اقتصادی نیست، بلکه یک موسسه نهاد ساز است که از جمله آنها می توان به تاسیس بانک کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه، بانک مسکن و بانک مرکزی از درون بانک ملی ایران اشاره کرد.

وی لزوم ساخت مستندهای دیگر برای روایت کردن بخش های مغفول فعالیت بانک ملی ایران از جمله ساختمان های بانک را یادآور شد و گفت: استفاده از ظرفیت فیلم برای روایت کردن بخشی از تاریخ بانک، اقدام درستی بود و «ره صد ساله»، اثری ماندگار برای نسل های بعدی است .

حسین زاده به اقدامات گسترده بانک ملی ایران در پرداخت تسهیلات، ایجاد اشتغال، کمک به بنگاه های اقتصادی، توسعه زیرساخت های کشور و … نیز اشاره کرد و با بیان این که بخش قابل توجهی از توسعه کشور مدیون کمک های دیرینه بانک ملی ایران بوده و هست، افزود: همه این موارد که در حافظه تاریخی بسیاری از کارکنان و مدیران بانک ملی ایران است، باید استخراج شده و به صورت مدون در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

مدیرعامل بانک ملی ایران حرکت این بانک به سمت بانکداری حرفه ای را استراتژی کنونی این نهاد خواند و با بیان این که توسعه بانکداری الکترونیک، استفاده از اپلیکیشن ها، ارائه خدمات به نوجوانان در قالب کانون جوانه ها، راه اندازی ملی پلاس و … این بانک را به یکی از پیشرفته ترین بانک های منطقه تبدیل کرده است، گفت: بانک ملی ایران مظهر نظم و انضباط در نظام اداری کشور است و این روند در همه فعالیت های بانک جریان دارد.