مصطفی قانعی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا:

روند واکسیناسیون از شهریور ۱۴۰۰ در کشور شتاب می‌گیرد

یک عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تولیدکنندگان داخلی با روند مناسبی در حال طی کردن مراحل کارآزمایی بالینی و ساخت واکسن کرونا هستند تا عقب ماندگی را که در تولید واکسن داشتیم، جبران کنیم.

به گزارش ایرنا، مصطفی قانعی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در این خصوص توضیح داد: تا پایان آذر ماه امسال هم در این زمینه، وضعیت مطلوبی پیدا می کنیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا روند تولید واکسن های ایرانی کرونا، با کندی پیش می رود، گفت: تولیدکنندگان داخلی با روند مناسبی در حال طی کردن مراحل کارآزمایی بالینی و ساخت واکسن کرونا هستند تا عقب ماندگی را که در تولید واکسن داشتیم، جبران کنیم.

 

قانعی با اشاره به اینکه اغلب واکسن های تولید داخل از اواخر شهریور وارد فاز صنعتی می شوند،  ادامه داد: در آبان و آذر امسال در تامین واکسن به حد خوبی می رسیم و در بهمن ماه، می توانیم واکسیناسیون وسیع را با تولید داخل داشته باشیم.

 

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: سال آینده هم انواع واکسن ایرانی کرونا در دسترس هموطنان خواهد بود.

 

قانعی به تولید واکسن ایرانی کرونا اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۲ میلیون دز واکسن ایرانی تحویل وزارت بهداشت شده است. اغلب این واکسن ها کوو ایران برکت و مقدار کمی از آن هم پاستوکووک است که اغلب آنها به مردم تزریق شده است.