صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ شرکت سمگا به تصویب رسید

صورت های مالی منتهی به 30 اسفند 1399 شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران "سمگا" به تصویب سهامداران رسید.

صورت های مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران “سمگا” به تصویب سهامداران رسید.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ با حضور اعضای هیات مدیره و اکثریت سهامداران برگزار شد و شماری از سهامداران نیز به صورت آنلاین در این جلسه شرکت کردند.
مدیرعامل شرکت سمگا در این جلسه گزارشی از عملکرد هیات مدیره شرکت در سال ۱۳۹۹ به مجمع عمومی ارائه کرد و گفت: سرمایه شرکت سمگا در سال ۹۹ از ۳۰۰۰ میلیارد ریال به ۴۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.
اسفندیار حیدری‌پور به وضعیت ساختار مالی و صورت وضعیت مالی شرکت نیز اشاره کرد و افزود: دارایی‌های شرکت سمگا از ۹۰۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۶ به ۲۳ هزار میلیارد ریال در سال ۹۹ افزایش یافته و میزان بدهی‌های شرکت نصف شده است.
وی با بیان اینکه در سال ۹۹ زیان تلفیقی عملیاتی را به سود تلفیقی عملیاتی تبدیل کردیم، گفت: سود خالص تلفیقی سمگا در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ حدود ۳۶۱ درصد افزایش یافته است.
حیدری‌پور همچنین به عملکرد شرکت سمگا در بخش پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: هر چند شیوع ویروس کرونا، اجرای پروژه‌ها را با تاخیر مواجه کرد اما برخی از پروژه‌های در دست اجرای سمگا در حوزه گردشگری، در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.
این گزارش حاکیست: در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سمگا نیز که با حضور بیش از ۶۰ درصد سهامداران برگزار شد، اصلاح ماده ۴۲ اساسنامه شرکت مبنی بر کاهش میزان پاداش هیات مدیره از ۵ درصد به ۳ درصد، به عنوان یک الزام قانونی به رای گذاشته شد که با رای اکثریت سهامداران تصویب شد.