مسئول هیأت علمدار مشهدالرضا بابت تخلفات کرونایی عذرخواهی کرد

مداح و مسئول هیأت علمدار مشهدالرضا بابت تخلفات کرونایی به وجود آمده در شب اول محرم در این هیأت عذرخواهی کرد.

مداح و مسئول هیأت علمدار مشهدالرضا بابت تخلفات کرونایی به وجود آمده در شب اول محرم در این هیأت عذرخواهی کرد.

مهدی اکبری با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام با اشاره به تأکید امروز رهبر انقلاب به هیأت‌ها مبنی بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم بابت تخلفات کرونایی به وجود آمده در شب اول محرم در این هیأت عذرخواهی کرد و گفت هیچ عمدی در کار نبوده است.

متن یادداشت این مداح به شرح زیر است:

با سلام. در مورد مسئله پیش آمده در شب اول محرم که هیچ عمدی هم در کار نبوده، با توجه به تذکرات لازم از سوی مسئول محترم سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و ناظر ایشان که دیشب در هیأت حضور داشتند، مسئله فاصله‌گذاری و رعایت اصول بهداشتی انجام شده و من از طرف خودم و خادمین هیأت به خاطر نگرانی پیش آمده عذرخواهی می‌کنم.

به امید دفع رفع بلا؛ امیدوارم آرامش مهمان قلب‌هایمان باشد. یاحسین.

به گزارش ایسنا، انتشار تصاویری در رسانه‌ها از بی‌توجهی یک هیأت مذهبی در مشهد به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و رعایت‌ نشدن صحیح فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم شب اول محرم توسط این هیأت در شرایطی که مشهد در شرایط بحرانی کرونا قرار دارد، با واکنش‌های گسترده کاربران در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

در واکنش به این اتفاقات حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، نیز روز گذشته، ۱۹ مرداد ماه، در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که اگر این هیأت پس از دریافت سه مرحله تذکر شیوه برگزاری مراسمش را اصلاح نکند، برخورد جدی‌تری با آن انجام خواهد داد.