مهلت ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی تا بیستم شهریورماه

دانش‌آموزانی که تاکنون به هر علتی موفق به ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی خود نشده‌اند تا فردا شنبه، بیستم شهریور ماه فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

دانش‌آموزانی که تاکنون به هر علتی موفق به ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی خود نشده‌اند تا فردا شنبه، بیستم شهریور ماه فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

 

دانش‌آموزان می‌توانند از طریق نشانی https://www.irtextbook.ir وارد سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی شوند و ثبت سفارش انجام دهند. همچنین دانش‌آموزانی که مدرسه محل تحصیل خود را تغییر داده‌اند تا ۳۱ شهریور فرصت دارند نسبت به اصلاح نشانی مدرسه محل تحصیل خود از طریق نشانی مذکور اقدام کنند.

خرید کتاب درسی نیازمند ثبت‌نام دانش‌آموزان در سامانه پادا و مشخص شدن مدرسه محل تحصیل آنهاست. در صورتی که دانش‌آموزی در این سامانه ثبت‌نام نکند موفق به خرید کتاب درسی هم نخواهد شد.

وزارت آموزش و پرورش برای سال جاری بیش از ۱۴۶ میلیون جلد کتاب درسی چاپ کرده است که همه آن‌ها از طریق مدارس توزیع خواهند شد. توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان در تمام مقاطع تحصیلی از فردا شنبه ۲۰ شهریور در مدارس آغاز می‌شود.

به گفته معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تا این هفته، ۱۲ میلیون و ۸۸۹ هزار دانش‌آموز نسبت به خرید اینترنتی کتاب‌های درسی خود اقدام کرده‌اند و هنوز ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار دانش‌آموز کتاب‌های درسی خود را خریداری نکرده‌اند.

گفتنی است حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفته است: بدیهی است که اصلاح کتاب‌ها در صورت تغییر پایه و رشته تحصیلی پس از ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جاری، نیاز به اصلاح سفارش دانش‌آموز برای دریافت کتاب درسی دارد. ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان پایه‌های ورودی و اصلاح سفارش کتاب‌های درسی میان پایه نیز، مستلزم ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جاری است. تاکنون بیش از ۹۵ درصد کتاب‌های درسی در سطح استان و مناطق تابعه ارسال شده است.