نتایج آزمون وکالت ۱۳۹۹ هفته آینده منتشر می‌شود

نایب رئیس اسکودا گفت: سازمان سنجش آموزش کشور نتایج آزمون وکالت کانون‌های وکلا را هفته آینده منتشر می‌کند؛ این آزمون ۲۵ تیرماه در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش تسنیم، نایب رئیس اسکودا گفت: سازمان سنجش آموزش کشور نتایج آزمون وکالت کانون‌های وکلا را هفته آینده منتشر می‌کند؛ این آزمون ۲۵ تیرماه در سراسر کشور برگزار شد.

آزمون وکالت ۱۳۹۹ اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) بعد از چند بار تعویق در پاییز، زمستان و بهار گذشته، ماه گذشته در سراسر کشور برگزار شد.

سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری این آزمون بود که با هماهنگی اسکودا برگزار شد.

ابراهیم کیانی، نایب‌رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در خصوص اعلام نتایج گفت: نتایج آزمون وکالت ۱۳۹۹ حداکثر تا ظرف یک هفته از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ آزمون کارآموزی وکالت ۱۳۹۹ کانون‌های وکلای دادگستری روز جمعه ۲۵ تیرماه در سراسر کشور برگزار شد.

این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور و با مجوز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و اجرای پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامت داوطلبان و مجریان آزمون، در ۱۱۰ حوزه دانشگاهی و زیرمجموعه‌های آن برگزار شد.

برای آزمون کارآموزی وکالت ۱۳۹۹ کانون‌های وکلا ۸۱۵۰۸ داوطلب ثبت‌نام کرده بودند. بیشترین شرکت‌کننده برای کانون وکلای دادگستری مرکز با ۲۸۲۹۹ داوطلب و کمترین هم برای کانون وکلای چهارمحال و بختیاری با ۵۳۵ داوطلب بود.

این داوطلبان برای کسب ۳۸۴۵ ظرفیت در تمامی استان‌ها با هم به رقابت پرداختند.

آزمون کارآموزی وکالت ۱۳۹۹ کانون‌های وکلای دادگستری پیش از این سه بار در آذرماه و اسفندماه پارسال و فروردین ماه امسال به دلیل شیوع کرونا و مخالفت ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا با برگزاری آن، به تعویق افتاده بود.