والیبال ایران به فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا رسید

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی ۲۰۲۱ آسیا با نتیجه ۳ بر یک چین را شکست داد و ضمن راهیابی به فینال این رقابت‌ها، حضور خود در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ روسیه را تثبیت کرد.

به گزارش تسنیم، تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل چین به فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا رسید و حضور خود در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را قطعی کرد.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی ۲۰۲۱ آسیا با نتیجه ۳ بر یک چین را شکست داد و ضمن راهیابی به فینال این رقابت‌ها، حضور خود در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ روسیه را تثبیت کرد.

جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، امیرحسین توخته، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو)ریال بازیکنان شروع کننده ایران در ابن بازی به انتخاب بهروز عطایی بودند. صابر کاظمی در هنگام گرم کردن، برخوردی با مهدی جلوه داشت که باعث مصدومیت او از ناحیه صورت، پیش از شروع بازی شد.

بازی حساس مرحله نیمه‌هایی، پایاپای آغاز شد. هر دو تیم می‌دانستند که در صورت شکست در این بازی، احتمال کسب مدال برای آنها نصف خواهد می‌شود. ضمن اینکه تیم ملی چین برای صعود بی اما و اگر به مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲، نیاز داشت که به فینال برسد. دو تیم تا امتیاز پایانی ست نخست، بسیار نزدیک پیش رفتند. بازیسازی جواد کریمی و بازی درخشان علی‌اصغر مجرد، عوامل مهم برتری ۲۵ بر ۲۲ ایران در ست نخست بود.

تیم چین در ست دوم کاملا متحول و تیم ایران از تنظیم خارج شد به طوری که وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۸ به سود چین به دست آمد. عطایی تلاش کرد با چند تعویض، تیمش را به جریان بازی برگرداند ولی چینی‌ها در نهایت ۲۵ بر ۱۷ برنده شدند.

صابر کاظمی و رضا عابدینی از ابتدای ست سوم به عنوان بازیکن اصلی وارد زمین شدند. جریان بازی در این ست، روند طبیعی‌ خود را در پیش گرفت و در نهایت با حساب ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران به پایان رسید.

ست چهارم نیز با برتری تیم ایران آغاز شد و ادامه پیدا کرد. این ست با حساب ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران به پایان رسید تا شاگردان عطایی به فینال برسند.

در دیگر بازی مرحله نیمه‌هایی و از ساعت ۱۳:۳۰ تیم ملی ژاپن با چین تایپه روبه‌رو خواهد شد.

در سایر بازی‌های امروز، قطر ۳ بر صفر کره را شکست داد، استرالیا با همین نتیجه بر پاکستان غلبه کرد و ازبکستان ۳ بر ۲ تایلند را از پیش رو برداشت. هنگ‌کنگ هم در جدال برای جایگاه سیزدهم تا شانزدهم، ۳ بر ۲ از سد کویت گذشت.

فینال مسابقات والیبال قهرمانی آسیا، فردا یکشنبه ساعت ۱۳:۳۰ برگزار خواهد شد.