واکسیناسیون همه جمعیت هدف کشور تا دهه فجر ۱۴۰۰

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه ما این است که تا دهه فجر امسال همه جمعیت هدف کشور زیرپوشش واکسیناسیون کرونا قرار گیرند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه ما این است که تا دهه فجر امسال همه جمعیت هدف کشور زیرپوشش واکسیناسیون کرونا قرار گیرند.

 

به گزارش ایرنا، بهرام عین اللهی که به همراه رییس جمهوری به خوزستان سفر کرده، روز جمعه در بازدید از بیمارستان رازی اهواز افزود: در سفر امروز از یک حسینیه و چند سالن ورزشی در اهواز که به مرکز واکسیناسیون تبدیل شده بودند دیدن کردم که قابل تقدیر بود و می‌تواند در کشور یک الگو باشد.

 

وی افزود: ما در خوزستان برای مهار کرونا احتیاج به یک همراهی همه‌جانبه داریم.همان گونه که در دوران دفاع مقدس مردم در بیمارستان‌ها مشغول کمک رسانی بودند اکنون نیز به همان شکل باید کمک رسانی انجام شود.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کرونا اگرچه دیده نمی شود ولی یک بحران است و مردم چون این ویروس را نمی‌بینند متوجه شرایط نمی‌شوند لذا لازم است که مردم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، به ویژه ماسک زدن را در دستور کار خود قرار دهند.

 

وی ادامه داد: یکی از راه‌های مهم برای کنترل و مهار کرونا واکسیناسیون است لذا جامعه هدف باید هرچه سریعتر اقدام به تزریق هر نوع واکسنی کنند.

 

عین اللهی گفت: الان در دنیا ثابت شده کشورهایی که واکسیناسیون خوبی انجام داده‌اند میزان مرگ و میر آنها به مراتب پایین تر آمده است.

 

وی افزود: واکسیناسیون باید هر چه سریعتر انجام شود و مردم دنبال نوع واکسن نباشد. در یک سال و نیم اخیر کادر درمان به صورت شبانه روز در حال خدمات رسانی هستند و در مواردی مجبور می‌شوند تا چند روز خانواده خود را نبینند که جای تشکر دارد.

 

وی ادامه داد: جامعه پزشکی ما همانگونه که در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند در بحران کرونا در خط مقدم قرار داشته و شب و روز در حال زحمت کشیدن هستند.

 

سرعت واردات واکسن به کشور و اختصاص سهمیه مناسب برای خوزستان

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واردات واکسن کرونا به کشور سرعت گرفته و به طور قطع سهمیه مناسبی برای استان خوزستان در نظر خواهیم گرفت. همچنین پیگیر وضعیت مطالبات پزشکان و کادر درمانی خوزستان هستیم.

 

رییس جمهوری صبح روز جمعه در نخستین سفر استانی کابینه سیزدهم، برای بررسی مشکلات خوزستان از طریق فرودگاه بین المللی شهید قاسم سیلمانی وارد اهواز شد. رییس جمهوری را در این سفر جمعی از اعضای کابینه از جمله وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و رییس سازمان برنامه و بودجه همراهی می‌کنند.

 

اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان قرمز، ۲ شهرستان نارنجی و پنج شهرستان زرد کرونایی هستند.