اکبر نیکزاد، رییس بنیاد مسکن اعلام کرد:

پیشنهاد وام ۲۵۰ میلیون تومانی برای مسکن شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر

رییس بنیاد مسکن گفت: ماموریت به بنیاد مسکن داده شده که سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر هم بسازد.
به گزارش ایلنا، رییس بنیاد مسکن درباره محل تامین مالی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال گفت: ‌بخشی از این منابع از طریق تسهیلات بانکی و بخشی دیگر از طریق آورده مردمی است که این تسهیلات برای افرادی که مشمول شرایط مسکن محرومان می‌شود بلاعوض خواهد بود و از محل حساب ۱۰۰ امام ارایه می‌شود.

اکبر نیکزاد در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های بنیاد مسکن در تحقق هدف ساخت یک میلیون واحد مسکونی اظهار داشت: بنیاد مسکن هر ساله ۲۰۰ هزار واحد روستایی احداث می‌کند که تمام این ساخت و سازها با محوریت مردم است.

 

وی ادامه داد: همچنین با نظر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی این ماموریت به بنیاد مسکن داده شده که سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر هم بسازد بنابراین سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ساخت یک میلیون واحد در سال، احداث و تحویل ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: البته قرار بر این است که به جز ساخت این ۴۰۰ هزار واحد بنیاد مسکن در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر هم اگر نیازی بود، خدمات مورد نیاز را ارائه دهد.

 

نیکزاد گفت: از این رو به سرعت برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین مصالح ساختمانی و مذاکرات با شهرداری و نظام مهندسی را آغاز کردیم و ظرفیت هر دستگاه برای تحقق این هدف استفاده می‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه ساخت مسکن با محوریت مردم خواهد بود گفت: هر چند کار سختی است اما در تمام ساخت و سازها سلیقه مردم اعمال می‌شود و با محوریت مردم پروژه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را به اجرا می‌رسانیم.

 

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با شاره به برنامه‌ریزی‌ها برای تامین مصالح ساختمانی گفت:‌ بنا بر این است که با هماهنگی بین دستگاه‌ها مصالح ساختمانی مورد نیاز برای این پروژه را به وفور در اختیار عاملان فروش قرار دهیم همچنین با همکاری سازمان نظام مهندسی تخفیف‌ها در تعرفه‌ها اعمال می‌شود و ما وظیفه داریم که این امورات را تسهیل کنیم.

 

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال ایلنا درباره محل تامین مالی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال گفت: ‌بخشی از این منابع از طریق تسهیلات بانکی و بخشی دیگر از طریق آورده مردمی است که این تسهیلات برای افرادی که مشمول شرایط مسکن محرومان می‌شود بلاعوض خواهد بود و از محل حساب ۱۰۰ امام ارایه می‌شود.

 

نیکزاد افزود: در حال حاضر این تسهیلات برای خانه‌های روستایی ۱۰۰ میلیون تومان و پیشنهاد دادیم برای خانه‌های شهری زیر ۱۰۰ هزار نفر، ۲۵۰ مییون تومان باشد.