محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان:

کابل گزینه جنگ را انتخاب کرد

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت: دولت افغانستان "اعلام جنگ را انتخاب کرد" و دلیل آن را آغاز عملیات نظامی دولت علیه طالبان در دومین روز عید قربان گذشته اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در گفتگو با تلویزیون الجزیره با بیان اینکه هیچ توافقی در مورد آتش بس در این کشور وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده توسط طالبان واکنشی به حملات دولت است.

 

وی  گفت که دولت افغانستان “اعلام جنگ را انتخاب کرد” و دلیل آن را آغاز عملیات نظامی دولت علیه طالبان در دومین روز عید قربان گذشته اعلام کرد.

 

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان همچنین نسبت به مداخلات آمریکا در افغانستان هشدار داد و گفت ، این امر باعث ایجاد تنش در وضعیت و افزایش مشکلات می‌شود.

 

گروه طالبان در ماه‌های گذشته ده‌ها ولایت و گذرگاه‌های مرزی را تحت کنترل خود درآورده و با خروج نیروهای خارجی از کشور ، فشارها را بر چندین پایتخت منطقه از جمله هرات در غرب و قندهار در جنوب تشدید کرده‌اند.

 

حمله طالبان در روزهای اخیر پس از آنکه ایالات متحده اعلام کرد که ماموریت نظامی خود را در این کشور تا پایان ماه اوت به پایان می‌رساند ، سرعت بیشتری گرفت.