۲۱۰ مسافر مشکوک به کرونا در مبادی ورودی کشور قرنطینه شدند

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: تا صبح امروز سوم شهریورماه، وضعیت ۵۵۳ هزار و ۹۶۴ مسافر ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا مورد ارزیابی قرار گرفته و علائم کرونا در آنان کنترل شده است.

به گزارش هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایش سلامت نزدیک به ۵۵۴ هزار نفر از مسافران ورودی به کشور خبر داد.

 مهدی ولی‌پور با اشاره به اینکه اجرای طرح پایش سلامت و مراقبت بهداشتی مسافران ورودی به کشور که از روزهای پایانی اسفند پارسال آغاز شده و تاکنون نیز ادامه دارد، گفت: در اجرای این طرح که با همکاری جمعیت هلال احمر در حال اجراست تا صبح امروز سوم شهریورماه، وضعیت ۵۵۳ هزار و ۹۶۴ مسافر ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا مورد ارزیابی قرار گرفته و علائم کرونا در آنان کنترل شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۲۱۰ نفر هم به دلیل دارا بودن علائم ابتلا به کووید۱۹ به قرنطینه منتقل شدند، گفت: تاکنون از ۶۱ هزار و ۴۵ نفر تست pcr و از ۷۹هزار و ۶۲۷تست فوری کرونا اخذ شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۴۷۱ نیروی عملیاتی در اجرای این طرح مشارکت دارند، گفت: این طرح در ۲۸ ورودی کشور از جمله پایانه های مرزی، دریایی و هوایی در ۱۶ استان کشور اجرا شده است.

ولی‌پور درباره زمان اجرای این طرح نیز گفت: اجرای طرح پایش سلامت مسافران ورودی به کشور تا هر زمانی که ستادملی مقابله با کرونا اعلام کند، ادامه خواهد داشت.