بهزاد شیری، مدیرعامل پست بانک ایران:

۲۱.۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات در مناطق روستایی پرداخت شد

مدیرعامل پست بانک گفت: ۲۱.۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات در مناطق روستایی و کم‌برخوردار توسط باجه‌های بانکی پست بانک ایران پرداخت شد.

به گزارش ایبنا و به نقل از روابط عمومی پست بانک، دکتر بهزاد شیری مدیر عامل پست بانک ایران گفت: پست بانک ایران در سال ۱۳۹۷ مبلغ  ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و کم برخوردار پرداخت کرده بود که این میزان در پایان مرداد ماه سال جاری به ۲۱.۸ هزار میلیارد ریال افزایش یافته و برای ۴۳ هزار نفر فرصت شغلی در این مناطق فراهم کرده است.

تا پایان مرداد ماه سال ۱۴۰۰ توسط باجه های بانکی روستایی پست بانک ایران در سراسر کشور ۱۰.۴ میلیون فقره حساب برای اقشار روستایی افتتاح شده است که این میزان نسبت به مرداد ماه سال ۱۴۰۰ رشد ۱۱ درصدی را نشان می دهد. مبلغ سپرده های روستایی باجه های بانکی نیز به ۱۹۷ هزار میلیارد در پایان مرداد ماه سال جاری رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد رشد داشته است.

دکتر شیری افزود: سرانه سپرده های باجه های بانکی روستایی پست بانک ایران منتهی به مرداد ماه ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۹ به میزان ۶۸ درصد رشد داشته که نشان دهنده تمایل روستائیان به سپرده‌گذاری در بانک و تعمیق و توسعه خدمات مالی و بانکی در این مناطق است.در حال حاضر ۵ هزار و ۷۲۱ باجه خدمات بانکی روستایی در اقصی نقاط کشور در حال ارائه خدمات مالی و بانکی در این مناطق هستند.