شرایط دریافت وام ازدواج ۳۰۰میلیونی

براساس قانون جدید، وام ازدواج برای سال ۱۴۰۱، ۱۲۰میلیون تومان است؛ اما برخی زوجین می‌توانند وام ازدواج ۳۰۰میلیونی دریافت کنند.

براساس قانون جدید، وام ازدواج برای سال ۱۴۰۱، ۱۲۰میلیون تومان است؛ اما برخی زوجین می‌توانند وام ازدواج ۳۰۰میلیونی دریافت کنند.

چند سالی است که با روند افزایشی تورم، ازدواج خود به تنهایی به یکی از معضلات جوانان تبدیل شده است؛ چراکه هزینه‌ها افزایش سرسام‌آوری داشته و برای یک جوان این هزینه‌ها، کابوسی بزرگ است.

 

وام ازدواج، از سیاست‌های دولت برای تسهیل ازدواج جوانان و تشویق آن‌ها به ازدواج است؛ این وام برای نخستین بار در سال۸۳ پرداخت شد؛ تا سال گذشته مبلغ وام ازدواج ۷۰میلیون تومان بود که پسران و دختران زیر ۲۵سال، می‌توانستند وام ۱۰۰میلیونی دریافت کنند.

 

حالا امسال مبلغ وام ازدواج افزایش یافته و به ۱۲۰میلیون تومان رسیده است؛ البته امسال هم مبلغ وام مانند سال گذشته برای جوانان زیر ۲۵سال بیشتر است و این جوانان می‌توانند وام ۱۵۰میلیون تومانی دریافت کنند. یعنی یک زوج زیر ۲۵سال، ۳۰۰میلیون تومان وام دریافت خواهد کرد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ازدواج چیست؟

اصل و کپی سند ازدواج، اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین، اصل و کپی شناسنامه‌های ضامن‌ها، اصل و کپی کارت ملی زوجین، اصل و کپی کارت ملی ضامن، کد پدستی ۱۰رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین و کد رهگیری ۱۰رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت‌نام از مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ازدواج است.