AFC به دلیل تحریم‌ها نمی‌تواند VAR به تهران بفرستد

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌تواند سیستم VAR را برای مسابقات پیش‌رو در ایران اجرا کند.
به گزارش ایسنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌تواند سیستم VAR را برای مسابقات پیش‌رو در ایران اجرا کند. ما برای فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای آماده‌سازی برای مسابقه آینده آرزوی موفقیت داریم

 

در بخشی از نامه AFC آمده است: «به اطلاع می‌رسانیم طبق توصیه STP تحت قرارداد ما، به دلیل تحریم‌های شدید بین‌المللی و چالش‌های مختلف، پیرامون واردات تجهیزات مورد نیاز به جمهوری اسلامی، کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌تواند سیستم VAR را برای مسابقات پیش‌رو در ایران اجرا کند. ما برای فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای آماده‌سازی برای مسابقه آینده آرزوی موفقیت داریم و منتظر همکاری و تفاهم شما در این زمینه هستیم.»

گفتنی است در مکاتبات قبلی از سوی فیفا و ای اف سی اعلام شده بود در صورت تجهیز نشدن ورزشگاه‌ها به سیستم کمک داور ویدیویی، این دو نهاد سعی می‌کنند همکاری لازم را با فدراسیون‌های مورد نظر داشته باشند.

 

این در شرایطی است که بسیاری از رقابت‌های تحت نظر این دو نهاد بین‌المللی همچنان بدون VAR برگزار می‌شوند.

 

پیش‌تر حسن کامرانی‌فر، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود تنها مشکل باقی‌مانده در مسیر میزبانی رقابت‌های انتخابی جام جهانی قطر موضوع حق پخش است و اظهار امیدواری کرده بود با همکاری سازمان صدا و سیما این مساله نیز حل شود. این در شرایطی است که موضوع کمک داور ویدیویی از الزامات برگزاری رقابت‌ها در این مرحله قلمداد نشده است.