آمادگی کامل بانک ملی برای تامین مالی صنایع مرتبط با پتروشیمی

مدیرعامل بانک ملی ایران صبح امروز و در نخستین روز از دهه مبارک فجر، ضمن حضور در مجتمع های پتروشیمی مستقر در عسلویه، از دو شعبه بانک در این منطقه بازدید کرد.

مدیرعامل بانک ملی ایران صبح امروز و در نخستین روز از دهه مبارک فجر، ضمن حضور در مجتمع های پتروشیمی مستقر در عسلویه، از دو شعبه بانک در این منطقه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمد رضا فرزین و جمعی از اعضای هیات مدیره ،هيات عامل و مدیران ارشد بانک، در جریان دیدار با مدیرعامل و مدیران شرکت پلیمر آریا ساسول، با تاکید بر این که بانک ملی ایران آمادگی لازم برای حمایت از طرح های توسعه ای این شرکت را دارد، گفت: این بانک با شبکه ای حرفه ای و توانمند، می تواند در حوزه ارزی و ریالی، همه نیازهای بخش انرژی را تامین کند.

وی با اشاره به این که بانک ملی ایران در مدیریت پروژه ها حضور نخواهد داشت و تنها به عملیات بانکداری خود می پردازد، افزود: بانک در پروژه ها مشارکت خواهد داشت و در این زمینه محدودیتی ندارد.

فرزین همچنین به شبکه ارزی قوی بانک ملی ایران به ویژه در خارج از کشور اشاره کرد و با بیان این که نقل و انتقال ارز از طریق بانک ملی ایران قابل انجام است، افزود: حضور بانک ملی ایران در منطقه عسلویه تقویت خواهد شد.

امیرحسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های این شرکت، بر لزوم تقویت همکاری با بانک ملی ایران تاکید کرد.

در ادامه این سفر، مدیرعامل بانک ملی ایران و هیات همراه از شرکت پتروشیمی نوری بازدید کردند.

دکتر فرزین در این بازدید با بیان این که استراتژی دو ساله بانک ملی ایران با هدف مشتری مداری و جذب مشتریان جدید و بزرگ تدوین شده است، گفت: عسلویه از ظرفیت بسیار زیادی به منظور اجرای طرح های توسعه ای و صادراتی برخوردار است و بانک ملی ایران پشتیبان آنها خواهد بود.

وی افزود: بانک ملی ایران با ۹۲ هزار میلیارد تومان سرمایه، از توان اعتباری و پرداخت تسهیلات بسیار قابل توجهی برخوردار است و در حوزه ارزی نیز پتانسیل های شایانی دارد که می توان از آنها برای توسعه طرح های منطقه عسلویه بهره برد.

تقی صانعی، مدیرعامل پتروشیمی نوری نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت های این شرکت، درخواست خود برای تقویت روابط دوجانبه با بانک ملی ایران را مطرح کرد.

مدیرعامل بانک ملی ایران در ادامه به شرکت پتروشیمی مرجان رفت و از نزدیک با فعالیت های این شرکت آشنا شد.

در این دیدار، دکتر فرزین تاکید کرد :با وجود تحریم های ظالمانه، بانک ملی ایران از همه توان خود برای کمک به بخش تولید و صادرات به ویژه در حوزه محصولات پتروشیمی استفاده می کند تا فعالان اقتصادی بدون دغدغه به ادامه فعالیت خود بپردازند.

به گفته وي، این بانک در حوزه صدور ضمانتنامه، صدور اعتبار اسنادی داخلی و خارجی و نیز تامین مالی ریالی و ارزی، آمادگی کامل دارد و درخواست فعالان اقتصادی بزرگ را در قالب بانکداری شرکتی به طور ویژه بررسی و رسیدگی خواهد کرد.

سپه دار انصاری نیک، مدیرعامل این شرکت نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های شرکت، چند خواسته خود از مدیرعامل بانک ملی ایران را مطرح و درخواست مساعدت کرد.

در جریان حضور در منطقه عسلویه، مدیرعامل بانک ملی ایران و هیات همراه با حضور در دو شعبه نخل تقی و عسلویه، ضمن ديدار با کارکنان ، از نزدیک در جریان فعالیت های این دو واحد قرار گرفتند.

همچنین تعدادی از کارکنان این دو شعبه در دیداری صمیمانه با مدیرعامل، نیازها و خواسته های خود را مطرح کردند.