بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت اعلام کرد:

اجرای واکسیناسیون خانه به خانه در کشور

وزیر بهداشت گفت: از دانشگاه‌های علوم پزشکی خواسته‌ایم برای واکسیناسیون برخی افراد ناتوان یا دارای مشکل، اقدام کنند و واکسیناسیون خانه به خانه در کشور اجرا شود.

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت با اعلام اینکه محدودیت‌ها برای افرادی که دو دُز واکسن تزریق می‌کنند برداشته می‌شود، گفت واکسن کرونا به وفور تامین شده و بالای ۸۰ میلیون دُز واکسن در کشور وارد شده و بیش از ۵۴ میلیون دُز واکسن تزریق شده و امید است به سرعت به پوشش حداقل ۷۰ درصد برسیم.

بهرام عین اللهی در حاشیه دیدار با تعدادی از خانواده‌های شهدای شهرستان بهمئی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم که ایران در واکسیناسیون علیه کرونا بتواند در دنیا در جایگاه بالایی قرار گیرد و خوشبختانه از نظر تزریق واکسن کرونا، از برخی کشورها پیش افتاده‌ایم و انتطار داریم که با واکسیناسیون کامل و رعایت پروتکل‌ها حتی پس از تزریق دو دُز واکسن، شاهد کنترل بیماری کرونا باشیم.

وی افزود: واکسیناسیون به تنهایی عامل کنترل بیماری نیست بلکه به کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر بیماران کووید۱۹ کمک می‌کند و بعد از واکسیناسیون نیز پروتکل‌های بهداشتی باید کماکان رعایت شود.

عین اللهی با بیان اینکه سرعت واکسیناسیون در کشور مناسب است و از آن رضایت داریم، گفت: از دانشگاه‌های علوم پزشکی خواسته‌ایم برای واکسیناسیون برخی افراد ناتوان یا دارای مشکل، اقدام کنند و برای این منظور شماره تماس یا راه‌های ارتباطی برای ثبت اطلاعات این افراد وجود داشته باشد تا واکسیناسیون خانه به خانه در کشور اجرا شود.

وزیر بهداشت با اشاره به سفر رییس جمهور و جمعی از اعضای دولت در دومین سفر استانی خود به یک استان محروم دیگر گفت: در شهرستانی مانند بهمئی، مردم مسائل و مشکلات فراوانی دارند و هدف دولت، رفع محرومیت است. در نشست شورای اداری شهرستان بهمئی، مشکلات عمده این شهرستان از سوی مسئولان و نماینده مردم در مجلس مطرح شد که عمده مشکل این شهرستان مربوط به حوزه آب شرب، راه‌های دسترسی و اشتغال بود. این مشکلات در جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رییس جمهور نیز مطرح و در مورد آن تصمیم گیری می‌شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بیمارستان شهرستان بهمئی دارای پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد است و تجهیزات مورد نیاز آن نیز خریداری و تامین شده است و امیدواریم که تا دوماه آینده با تلاش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، تکمیل و افتتاح شود و وجود این بیمارستان ۳۲ تختخوابی برای بهمئی، مزیت‌های خوبی دارد که می‌تواند بخشی از مشکلات درمانی مردم را برطرف کند.

عین اللهی تاکید کرد: در شهرستان بهبهان که در مجاورت بهمئی قرار دارد، رکورد پوشش واکسیناسیون ثبت شده و درصد بسیار بالایی از مردم این شهرستان یعنی حدود ۸۰ درصد از مردم این منطقه، واکسن کرونا تزریق کرده‌اند و از مردم فهیم و شهیدپرور تشکر می‌کنیم که چنین استقبال خوبی از واکسن داشته‌اند و امیدواریم که سایر نقاط کشور نیز واکسن کرونا را در اسرع وقت تزریق کنند چون در این شرایط که بیماری، مقداری فروکش کرده زمان طلایی واکسیناسیون است.

دولت سیزدهم کار خود را از حضور در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور آغاز کرد

به گزارش ایسنا، عین اللهی که به عنوان نماینده دولت در سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان بهمئی سفر کرده، همچنین در جلسه شورای اداری شهرستان بهمئی، اظهار داشت: شهرستان بهمئی دارای تاریخ و سابقه‌ای دیرینه و غنی به ویژه در مبارزه با استکبار و رژیم طاغوت از سال ۱۳۱۶ است و مردم این منطقه در صحنه‌های مبارزه و دوران دفاع مقدس، حضور فعالی داشته‌اند اما متاسفیم که شاهد محرومیت در این منطقه هستیم. عمده‌ترین مشکلات شهرستان بهمئی مربوط به آب شرب، راه‌های دسترسی و اشتغال است.

وی افزود: دولت سیزدهم در آغاز کار خود با مشکل عمده کرونا و گرفتاری‌های ناشی از این بیماری برای مردم، روبرو بود بنابراین اولویت اول و مهم دولت در شروع کار، حل مشکل کرونا و تکمیل واکسیناسیون بود. امروز خوشحالیم که با تامین گسترده واکسن که حاصل تلاش‌های گسترده رییس جمهور و ارکان دولت بود، روند واکسیناسیون در کشور شتاب گرفته و تا امروز بیش از ۵۴ میلیون دُز واکسن تزریق شده درحالیکه از ابتدای واکسیناسیون تا تیرماه، فقط ۵ میلیون دُز واکسن در ایران تزریق شده بود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: روند واکسیناسیون با کمک و مشارکت‌های مردمی، تقویت شد و اعتقاد داریم که هر حرکتی مردمی باشد، قطعا به موفقیت می‌رسد و شاهدیم که شور و هیجان فراوانی در بین مردم و نیروهای داوطلب برای کمک به تسریع واکسیناسیون شکل گرفته است. هفته گذشته در کشور ۸.۲ میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد که این به اندازه جمعیت یکی دو کشور منطقه است.

عین اللهی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی ایران هر وقت اراده کند هر مشکلی از جمله کرونا و واکسیناسیون را حل می‌کند. متاسفانه دشمنان ایران سعی در ناکارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی ایران و القای این تفکر به مردم را داشتند که نظام، قدرت بالای خود را نشان داد. ایران امروز بزرگترین قدرت منطقه در حوزه نظامی است که این عامل باعث ایجاد امنیت برای کشور شده است.

وی گفت: تکمیل و راه اندازی بیمارستان شهرستان بهمئی در دستور کار است و تا کنون ساخت این پروژه عمرانی حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بخش قابل توجهی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز آن نیز تامین شده و امیدواریم که به زودی عملیات ساخت، تکمیل و راه اندازی این مرکز درمانی انجام شود.

وزیر بهداشت یادآور شد: طرح‌های اشتغال‌زایی در شهرستان بهمئی و استان کهگیلویه و بویراحمد باید به صورت عملیاتی انجام شود و در این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله معدن، بخش‌های دولتی و خصوصی مشارکت کنند چون در حال حاضر، مهمترین مساله استان کهگیلویه و بویراحمد، اشتغال است که باید برای رونق اشتغال، طرح‌های عملیاتی، تعریف و اجرا شود.