ارایه طرح‌های بیمه‌ای متناسب با نیاز افراد با طرح‌های ستاره‌دار بیمه دی

شرکت بیمه دی در راستای تنوع‌بخشی به محصولات و فرهنگ‌سازی، در اجرای این کمپین، بستری را فراهم کرده تا افراد بسته به ستاره‌های پیش‌بینی‌شده در آن، انواع خدمات بیمه‌ای قابل‌ارائه را دریافت کنند.

بیشترین ریسکی که در زندگی می‌تواند آزاردهنده و بحرانی باشد، خطراتی است که سلامت انسان را تهدید می‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا افراد در زمان بیماری، خسارت‌های اقتصادی و جسمانی زیادی متحمل شوند.

بدون تردید با پیچیده بودن نوع بیماری، هزینه درمان نیز افزایش می‌یابد، در حالی که بسیاری از افراد و خانواده‌ها شاید توانایی پرداخت آن را نداشته باشند؛ بنابراین این روزها داشتن بیمه درمان یکی از ضرورت‌های زندگی به شمار می آید که می‌تواند راهی برای کاهش یا جبران هزینه‌های درمان باشد. حال با توجه به افزایش فشار روانی در زندگی‌ها، آلودگی هوا،‌بیمارهای اپیدمی مانند کرونا و مخاطرات طبیعی، داشتن یک بیمه‌نامه مناسب و کامل، ضروری و نیاز همگانی است.

اگرچه بیمه تکمیلی بین رشته‌های بیمه آشناترین نوع بیمه است و توسط شرکت‌های بیمه برای تکمیل تعرفه‌های حمایتی، در کنار پوشش‌های بیمه‌ای ازجمله بیمه خدمات درمانی، بیمه تأمین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح و نمونه‌های مشابه ارائه می‌شود، اما با توجه به شرایط ارائه این خدمت، خرید آن همچنان برای همه افراد جامعه ممکن نیست. به‌عنوان نمونه بیمه تکمیلی شامل افرادی می‌شود که دارای بیمه پایه هستند، قرارداد گروهی دارند یا تحت نظر شرکت‌ها و سازمان‌ها، این بیمه را خریداری می‌کنند،درحالی‌که همه افراد جامعه، از این شرایط برخوردار نمی باشند. وجود این چالش‌ها و موانع سبب شده تا علی‌رغم اهمیت این پوشش بیمه‌ای، سهم رشته درمان در بازار بیمه‌ای ایران نسبت به سایر کشورها، خیلی عدد بالایی نباشد.

بدون داشتن بیمه پایه، بیمه تکمیلی بخرید

 

برای تسهیل این شرایط و رفع چالش‌های پیش روی بیمه درمان در جامعه ایرانی و برخورداری تمامی افراد جامعه از پوشش تکمیلی، شرکت بیمه دی با اجرای کمپین «بیمه شخص واحد” طرح‌های سه، چهار و پنج ستاره، آن را برای آحاد جامعه امکان‌پذیر کرده تا تمامی افراد از این پوشش برخوردار شوند تا بلکه از این طریق گامی در جهت افزایش سهم بیمه درمان در بازار بیمه‌ای کشور برداشته شود.

احتمالاً بتوانید از اسم این بیمه حدس‌هایی بزنید. اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم؛”بیمه شخص واحد”یکی از انواع بیمه‌های درمان است که این امکان را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به اینکه تحت نظر سازمان‌های حقوقی، به‌صورت گروهی بیمه درمان تکمیلی داشته باشید؛ به‌تنهایی بیمه شوید؛ یعنی هر فردی با هر شغلی می‌تواند به‌صورت فردی یا خانوادگی این بیمه نامه را خریداری کند.

ازآنجا که هدف اصلی کمپین” بیمه شخص واحد”، حمایت از افرادی است که به دلیل نداشتن بیمه‌های پایه و عضو نبودن در سازمان یا شرکت‌ها، امکان دریافت بیمه درمان تکمیلی گروهی را ندارند، ازاین‌رو شرکت بیمه دی در راستای تنوع‌بخشی به محصولات و فرهنگ‌سازی، در اجرای این کمپین، بستری را فراهم کرده تا افراد بسته به ستاره‌های پیش‌بینی‌شده در آن، انواع خدمات بیمه‌ای قابل‌ارائه را دریافت و هزینه‌های درمانی همچون بیمارستانی، پاراکلینیکی، آزمایشگاهی، دندانپزشکی، آمبولانس، جراحی و موارد مشابه را تحت پوشش قرار دهند.

کاهش هزینه‌های چشمگیر درمان  

 

پوشش محدود بیمه‌های پایه، هزینه‌های چشمگیر درمان، گران بودن دارو، امکان خرید انفرادی یا خانوادگی، افزایش احتمال ابتلا به بیماری وعدم نیاز به بیمه پایه، از دلایلی است که خرید بیمه انفرادی بیمه دی را توجیه‌پذیر می‌کند؛ بنابراین شرکت بیمه دی با در نظر گرفتن نیازهای جامعه اقدام به طراحی این محصول کرده که مزیت‌های قابل‌توجهی نسبت به بیمه‌های درمان تکمیلی را شامل می‌شود.

 بنابراین شما با خرید این نوع بیمه‌نامه می‌توانید سطح پوشش و حمایت بیمه‌ای خود در هزینه‌های درمان را افزایش دهید و مکملی برای بیمه درمانی پایه خود دریافت کنید. قطعا این کار سبب کاهش هزینه‌های درمان می‌شود.

بیمه دی در ارائه طرح “بیمه شخص واحد “شرایط خرید را برای آحاد جامعه آسان کرده است و در طرح های سه ستاره یا پوشش هزینه‌های ضروری، چهار ستاره یا پوشش هزینه‌های پرتکرار و پنج ستاره یا پوشش جامع ،اقدام به ارایه این طرح کرده است. نکته مهم اینجاست که بیمه‌گذار اگر بخواهد، می‌تواند پوشش‌های طرح انتخابی خود را ۱۰۰ درصد افزایش دهد.

ارایه طرح‌های بیمه‌ای متناسب با نیاز افراد

 

به‌هرحال همان‌طور که از اسم و ترتیب طرح‌ها مشخص است طرح سه ستاره اولین بسته بیمه‌ای است که کمترین نوع هزینه‌های درمان را با پایین‌ترین سطح قیمت جبران می‌کند. این طرح درواقع برای کسانی مناسب است که فاقد بیمه‌گر پایه بوده و یا فقط درصدد جبران هزینه‌های درمانی اولیه خود هستند،چون کمترین نوع هزینه‌های درمان را با پایین‌ترین سطح قیمت پوشش می‌دهد. درواقع تعهدات و حق ‌بیمه در‌ این بسته به‌صورت حداقلی است. جوانان و نوجوانان به‌ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان یکی از اقشار پراستفاده از این طرح هستند.

اما طرح چهار ستاره “بیمه شخص واحد” درواقع مناسب دسته‌ای از افراد است که به دنبال پوشش بیمه‌ای جهت جبران هزینه‌های ضروری و پرتکرار خود می باشند. با خرید این بسته بیمه‌شده می‌تواند هزینه‌های درمانی معمول خود را تحت پوشش قرار دهد و مشاغلی مانند فریلنسرها (گرافیست، برنامه‌نویس و …)، خانه‌دار، خیاط، افراد با شغل‌های هنری (عکاس، نویسنده و …) و افرادی که مشاغل کم ریسکی دارند، می توانند مخاطبان ویژه و مخصوص طرح چهار ستاره “بیمه شخص واحد” باشند.

اما در انواع این طرح‌ها، پنج ستاره “بیمه شخص واحد” کامل‌ترین طرحی است که در آن بیشترین نوع هزینه‌های درمانی با بالاترین سطح قیمت توسط بیمه دی جبران می‌شود. طرح پنج ستاره برای افراد بالای ۳۰ سال مناسب است، چون پوشش‌های موجود در این طرح می‌تواند نیازهای پزشکی این افراد در یک سال را پوشش دهد و هزینه‌های درمانی آنها را به صفر نزدیک کند.

البته با توجه به پوشش‌های موجود در این طرح، برخی از افراد و کسب‌و‌کارها مخاطبان ویژه و مخصوص آن می باشند. کارگران ساختمانی و معدنی به دلیل احتمال بالای خطر در محیط کار، پرستاران و پزشکان به دلیل کار در محیط‌های آلوده به بیماری، زنان باردار به دلیل هزینه‌های زایمان، خبرنگاران و تصویربرداران به دلیل رفت‌وآمد به محیط‌های مختلف، زوج‌های جوان به دلیل هزینه‌های بالای درمان نازایی، هزینه‌های آزمایشگاه و هزینه بالای زایمان، افراد بالای ۴۰ سال به دلیل هزینه‌های دندان‌پزشکی و پاراکیلینکی، افراد دارای مشکلات بینایی و شنوایی به دلیل پوشش هزینه‌های مرتبط، افراد شاغل در کسب‌وکارهای مرتبط با گردشگری به دلیل پوشش سراسری و آسیب‌پذیری بیشتر مخاطبان ویژه و مخصوص طرح پنج ستاره بیمه شخص واحد خواهند بود. اگرچه هر کدام از طرح‌های این مجموعه می‌توانند برای تمام افراد مناسب باشند، اما باید هر فردی بسته به نیاز خود طرح مورد نظر را انتخاب کند.

تسیهل در ارایه خدمات به بیمه گذاران

 

شرکت بیمه دی،همچنین تلاش کرده تا ضمن ارایه خدمات با کیفیت و مناسب به بیمه گذاران  تعداد کل مراکز طرف قرارداد با بیمه دی را   به ۸ هزار و ۱۷۵ واحد برساند  که به همراه ۷۳۱ بیمارستان ، ۲هزار و ۳۳ داروخانه ، هزار و ۱۴۰آزمایشگاه و ۲۹۰ تصویربرداری آماده ارائه خدمات به دارندگان “بیمه شخص واحد” در سراسر کشور است.

از ویژگی‌های “بیمه شخص واحد” این است که تا ۴ ماه بعد از تاریخ پذیرش، افراد می‌توانند اسناد خدماتی که استفاده کرده اند را برای بیمه دی ارسال کنند، البته به این شرط که مدت بیمه‌نامه‌ تمام نشده باشد. ضمن این‌که این طرح این امکان را به افراد می‌دهد تا ۷۰ سالگی بتوانند این پوشش را خریداری کنند و برای آنها دوره‌‌ انتظار قانونی در نظر گرفته شود تا بتوانند مشمول پوشش هزینه‌ها شوند. به‌‌طور مثال برای خدمت زایمان ۹ ماه دوره‌ انتظار، برای هزینه‌های بیمارستانی و جراحی تخصصی ۳ ماه دوره انتظار، یا یک ماه دوره‌ انتظار برای خدمت‌های مربوط به درمان کرونا لحاظ می شود.

کمپین بیمه شخص واحد به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین کمپین‌های درمانی صنعت بیمه کشور، درحالی‌که اواخر مردادماه توسط شرکت بیمه دی در سراسر کشور آغاز شد که قرار است به مدت دو ماه ادامه داشته باشد ودر همین مدت کوتاه هم توانسته از استقبال خوبی برخودار شود.