افزایش ۰.۵۴ درصدی شاخص کل بورس + جدول

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸۰۳۶ واحدی معادل ۰.۵۴ درصد به یک میلیون و ۴۸۴  هزار و ۷۱۵ واحد رسید.

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸۰۳۶ واحدی معادل ۰.۵۴ درصد به یک میلیون و ۴۸۴  هزار و ۷۱۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۵۱ واحدی به ۲۱ هزار و ۳۷۱ واحد رسید.

امروز تالار شیشه‌ای در معاملات سومین روز کاری هفته (دوشنبه دوازدهم مهرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۰۰۶ واحدی معادل ۰.۵۴ درصد به رقم ۳۷۰ هزار و ۶۷۹ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۹۷۰ واحدی، عدد ۴۲۵ هزار و ۵۴۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۸۷۴ واحدی به رقم ۲۶۸ هزار و ۵۱۹ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۶۹۶ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۹۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۵۷۶۱ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۰۹ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۶۵۷۴ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۹۲۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شپنا، شبندر، شستا، خودرو و وبصادر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی ومعادن، فولاد و کالا، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری بازار سرمایه در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۸۹۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۴۹ هزار و ۷۶  نوبت معامله و به ارزش ۵۲ هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد قصفها(قنداصفهان‌) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای دروز، قمرو، سیستم و ستران بود. همچنین نماد معاملاتی کپارس(کاشی‌ پارس‌) با ۴.۵۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کساوه، حپترو، کالا و وتوس قرار گرفتند.