امیرعبداللهیان: هنوز انتظارات ما از مذاکرات برآورده نشده است

وزیر امور خارجه ایران گفت: تحولات مثبت در مذاکرات وین رخ داده است اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد.

 وزیر امور خارجه ایران در رایزنی تلفنی با جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: تحولات مثبت در مذاکرات وین رخ داده است اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد.

بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران درخصوص روند مذاکرات جاری وین گفت وگو و رایزنی کرد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون مذاکرات در برهه زمانی مهمی قرار دارد، اظهار کرد: انتظار این است همه طرف‌ها با یک دستور کار مشخص و در راستای رسیدن به توافق به وین بیایند و آماده اتخاذ تصمیم‌های سیاسی باشند.

امیرعبداللهیان نیز در این‌گفت وگوی تلفنی ضمن تشکر از تلاش‌های جوزف بورل، انریکه مورا و اتحادیه اروپا در جهت هماهنگ کردن مذاکرات گفت، از زمان گفت وگوی پیشین برخی تحولات مثبت در مذاکرات رخ داده است اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد.

رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد، ما با قاطعیت و صراحت به دنبال توافق خوب هستیم اما با همین صراحت و قاطعیت بر حراست از خطوط قرمز و منافع ملی خود تاکید داریم.

وزیر امورخارجه ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: متاسفانه برجام در سال‌های اخیر منافع اقتصادی برای ایران نداشته است. ما تنها در صورتی به یک توافق خوب می رسیم که تامین کننده منافع اقتصادی ما به صورت پایدار و قابل اتکاء باشد.

امیرعبداللهیان در پایان بار دیگر خاطرنشان کرد ایران برای رسیدن به یک توافق خوب مصمم است و در این راستا با اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام در ارتباط مستمر و نزدیک خواهد بود.