ایران بیانیه بی‌اساس وزرای خارجه گروه هفت را محکوم کرد / خطیب‌زاده: در دفاع از حقوق حاکمیتی خود در خلیج فارس اندکی تردید نمی‌کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه گروه هفت و نماینده عالی اتحادیه اروپا را به شدت محکوم کرد و گفت: در دفاع از حقوق حاکمیتی خود در خلیج فارس اندکی تردید نمی کنیم.

به گزارش فارس، «سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در واکنش به بیانیه وزرای امور خارجه کشورهای گروه هفت اظهار داشت: بیانیه بی اساس وزرای خارجه گروه هفت و نماینده عالی سیاسی خارجی اتحادیه اروپا را که طی آن اتهامات بی‌اساسی را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرده است، به شدت محکوم می کنیم.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: قابل توجه است که این حادثه تنها چند روز قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی ایران که جلوه ای از انتقال دموکراتیک قدرت در ایران است، سناریوسازی شده است.

 

خطیب زاده در ادامه خاطرنشان کرد:  اینگونه سناریوسازی های بی پایه که غالبا رژیم صهیونیستی در پشت آن قرار دارد، با هدف مشوه ساختن فضا طراحی میشود و متاسفانه مشتریانی را که بلافاصله آماده نتیجه گیریهای غیر واقعی و نابخردانه هستند را نیز به همراه دارد.

 

ایران به تامین امنیت آبراه راهبردی خلیج فارس و تنگه هرمز کاملا متعهد است

 

وی یادآور شد: در واقع برای اهل فن و آشنایان به تاریخ این منطقه، طراحی چنین توطئه هایی در مقاطع مختلف  از سوی رژیم صهیونیستی تازگی ندارد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به تامین امنیت آبراه راهبردی خلیج فارس و تنگه هرمز کاملا متعهد است و آن را جزیی از امنیت خود دانسته و کماکان آماده مشارکت با کشورهای منطقه در زمینه ایجاد، استقرار و تضمین پایداری نظام امنیت دسته جمعی در منطقه است و در عین حال در دفاع از حقوق حاکمیتی خود در این حوزه حتی اندکی تردید نخواهد کرد.