با شکست آزادکار هندی، قیاسی هم حذف شد

پس از حذف محمدحسین محمدیان از المپیک توکیو، مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم نیز از دور این رقابت ها حذف شد تا کشتی آزاد ایران در دو وزن پایانی هیچ شانسی برای کسب مدال نداشته باشد.

در ادامه رقابت های وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک توکیو، باجرانگ دارنده مدال نقره جهان از هند که پیش از این موفق به شکست مرتضی قیاسی شده بود، در دیدار نیمه نهایی برابر حاجی علی یف دارنده ۳ طلای جهان و یک برنز المپیک از آذربایجان با نتیجه ۱۲ بر ۵ شکست خورد و به فینال نرسید تا قیاسی هم شانسی برای حضور در جدول شانس مجدد نداشته باشد و از دور مسابقات حذف شود.

 

قیاسی نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در دور نخست مقابل هایتم داخلای از تونس با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید اما در دومین مبارزه مقابل باجرانگ دارنده مدال نقره جهان از هند ضربه فنی شد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

 

دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم بین اتوگورو دارنده مدال طلای جهان از ژاپن و رشیداف دارنده طلا و نقره جهان از روسیه به مصاف هم رفتند که در پایان اتوگوروی ژاپنی در یک مبارزه نزدیک با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و راهی فینال شد.

 

محمدحسین محمدیان دیگر نماینده ایران در دو وزن پایانی بود که در همان دور نخست با نمایشی ضعیف و بدنی ناآماده مقابل اودیکادزه از گرجستان شکست خورد و با توجه به شکست ۱۰ بر صفر این کشتی گیر گرج در مبارزه بعدی مقابل عبدالرشید سعدالله یف روس، محمدیان خیلی زود از دور رقابت ها کنار رفت.

 

در ادامه رقابت های کشتی آزاد المپیک توکیو، امیرحسین زارع نماینده سنگین وزن ایران بعد از ظهر امروز(جمعه) حدود ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه برای کسب مدال برنز به مصاف ژی‌وی دنگ از چین می‌رود.

 

پیش از این در جریان این رقابت‌ها، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره المپیک در وزن ۸۶ کیلوگرم رسید، رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم پنجم شد و مصطفی حسین‌خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم در همان دور نخست حذف شد.