بررسی وضعیت بودجه ۱۴۰۰ در جلسه غیرعلنی امروز مجلس / درخواست نمایندگان برای ارائه بودجه متمم

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه ۲۴ مرداد ماه) گفت: نمایندگان پیش از آغاز جلسه علنی درباره بررسی وضعیت بودجه ۱۴۰۰ جلسه غیر علنی داشتند.

به گزارش تسنیم، احمد علیرضا‌بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیر علنی صبح امروز (یکشنبه ۲۴ مرداد ماه) قوه مقننه، اظهار کرد: نمایندگان پیش از آغاز جلسه علنی درباره بررسی وضعیت بودجه ۱۴۰۰ جلسه غیر علنی داشتند.

 

وی افزود: در این جلسه غیر علنی آقای حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گزارشی از درآمدها و هزینه‌های بودجه سال ۱۴۰۰ به نمایندگان ارائه کرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: طبق این گزارش بخش‌هایی از بودجه مانند بودجه مناطق محروم و برخی از سازمان‌ها مانند بهزیستی که افراد محروم را تحت پوشش دارد، کمترین تخصیص را داشته و بالعکس در برخی از بخش‌ها تخصیصات ۱۱۸ یا ۱۲۰ درصد یعنی بیش از حد مصوب صورت گرفته است.

علیرضابیگی اضافه کرد: این عدم توازن در تخصیص بودجه باعث بروز مشکلاتی در رسیدگی به محرومان و تامین هزینه‌های جاری کشور شده است که نیاز است توازن در بودجه ایجاد شود.

نماینده تبریز در مجلس بیان کرد:خواسته مجلس از دولت این است که لایحه متمم برای بودجه سال ۱۴۰۰ به مجلس بدهد تا این عدم توازن بر طرف شود.