بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت اعلام کرد:

برگزاری بازی تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی به شرط تزریق دو دّز واکسن / زمان بازگشایی مدارس

وزیر بهداشت از برگزاری بازی تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی با تعداد محدودی از تماشاگر و به شرط تزریق دو دّز واکسن خبر داد.

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت از برگزاری بازی تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی با تعداد محدودی از تماشاگر و به شرط تزریق دو دّز واکسن خبر داد.

دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه‌ی بهره‌برداری از ۵۰ طرح بیمارستانی، بهداشتی و درمانی برکت در سراسر کشور، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از نهادهای انقلابی است که در جهت رفع مشکل محرومان کشور فعالیت می‌کند و اقدامات انقلابی را در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد.

وی افزود: یکی از مشکلات مناطق محروم، امکانات اندک حوزه سلامت است و امروز خوشبختانه ۵۰ طرح حوزه سلامت در مناطق محروم کشور به بهره‌برداری رسید و امیدواریم که با افتتاح این طرح‌ها، بخشی از مشکلات مردم در مناطق محروم را برطرف کنیم. این طرح‌ها حتما ادامه خواهد یافت.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز مردم برکت را بهتر می‌شناسند چون خیلی از مردم، مشتاق تزریق واکسن کووایران برکت هستند که این واکسن توسط نهادی انقلابی و جهادی و با تلاش مجاهدانه دانشمندان ایرانی، در مدتی کوتاه ساخته شده و یکی از واکسن‌های با کیفیت کشور و دنیاست. علاوه بر ساخت واکسن، بنیاد برکت سالهای زیادی است که در محرومیت‌زدایی فعال است و در حوزه دارویی نیز موفقیت‌های قابل توجهی داشته است.

دکتر عین اللهی خاطرنشان کرد: از دکتر مخبر که ۱۴ سال در ستاد اجرایی فعالیت انقلابی و جهادی داشته که منجر به دستاوردهای بی‌شماری از جمله تولید واکسن برکت، داروهای مختلف و فعالیت‌های محرومیت‌زدایی شده است ، تقدیر می‌کنیم.

وی گفت: دیروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، رییس جمهور در مورد مدیریت هوشمند کرونا صحبت کرد. در این طرح به دنبال این هستیم که برخی از محدودیت‌ها را برای افرادی که واکسن تزریق کرده‌اند، برداریم و مردم راحت‌تر بتواند به زندگی و کسب و کار خود بپردازند.

وزیر بهداشت افزود: حدود یک سال و نیم است که مدارس تعطیل است و به صورت حضوری برگزار نمی‌شد و طبیعی است با واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، بازگشایی راحت‌تر انجام می‌شود. پیش بینی می‌شود که مقطع متوسطه از اواسط آبان ماه و مقطع دبستان پس از انجام بررسی‌های کارشناسی و احتمالا در آذرماه، بازگشایی شوند.

دکتر عین اللهی عنوان کرد: بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی با حضور تعداد محدودی از هواداران برگزار می‌شود. البته این افراد باید دو دُز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه رشد جمعیت در کشور، روند مناسبی نداشته که علامت خطر برای کشور است. کشوری که به سمت سالمندی می‌رود، با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد. بخشی از اقدامات مربوط به رشد جمعیت مانند درمان زوجین نابارور، مربوط به وزارت بهداشت است اما با همکاری همه ارگانهای موثر و نمایندگان مجلس، امیدواریم با طرح‌های تشویقی که ارائه می‌شود بتوانیم شاهد رشد مناسب جمعیت در کشور باشیم.