به‌روزرسانی‌ جدید اندروید ۱۲ با از کار انداختن گوشی های شیائومی

نصب به‌روزرسانی‌ جدید اندروید ۱۲ چند گوشی هوشمند شیائومی را از کار انداخت.

به‌گزارش زومیت، شیائومی یکی از اولین تولیدکنندگانی بود که پوسته اختصاصی خود برپایه اندروید ۱۲ را آزمایش کرد. این شرکت نسخه بتای MIUI را برای پرچم‌داران خود، یعنی می ۱۱ و می ۱۱ پرو و می ۱۱i منتشر کرده است. کسانی که تصمیم گرفتند نسخه بتا را نصب و آن را امتحان کنند، به‌سرعت از کرده خود پشیمان شدند.

پس از نصب به‌روزرسانی‌هایی با شماره اسمبلی V12.5.1.0.SKBMIXM و V12.5.1.0.SKKMIXM و V12.5.1.0.SKAMIXM در گوشی‌های هوشمند می ۱۱ و می ۱۱i و می ۱۱ اولترا، این دستگاه‌ها به آجر تبدیل می‌شوند؛ البته می‌توانید با تماس با مرکز خدمات زندگی این گوشی‌ها را به آن‌ها بازگردانید.

توضیحات این دستگاه‌ها نشان می‌دهد که خود شرکت‌ها به کاربران هنگام نصب نسخه‌های بتا هشدار می‌دهند؛ زیرا می‌دانند این‌ها مملو از باگ و خطا هستند و می‌توانند برای دستگاه مشکل‌ساز شوند. کاربران همیشه باید به‌خاطر داشته باشند که هرگونه اقدام در این زمینه را با مسئولیت و ریسک خود انجام می‌دهند. درحال‌حاضر، نمی‌دانیم آیا این مشکل برای اکثر تلفن‌های هوشمند شرکت‌کننده در برنامه آزمایشی Mi Pilot وجود دارد یا استثنا هستند و دیگران به مشکل برنخورده‌اند.

به‌روزرسانی اندروید ۱۲

به‌نظر می‌رسد پس از دو سال توقف، گوگل تصمیم گرفته است سنت نام‌گذاری نسخه‌های جدید اندروید با اسم دسرها را بازگرداند. دیو برک، معاون توسعه اندروید گوگل، در توییتر تأیید کرد که جدیدترین نسخه اندروید Snow Cone نامیده می‌شود؛ یعنی برف و شیره‌ای که در قیف‌های کاغذی فروخته می‌شود.

توجه به این نکته نیز ضروری است که این اطلاعات رسمی را یکی از مدیران اندروید منتشر کرده و کاملا استنادکردنی است. اندروید ۱.۵ اولین نسخه‌ای بود که برای نام‌گذاری آن در سال ۲۰۰۹ از اسم شیرینی استفاده و به آن Cupcake گفته شد. دو نسخه ابتدایی اندروید، یعنی ۱.۰ و ۱.۱ اسم نداشتند.

سپس در سال ۲۰۱۹، گوگل با انتشار اندروید ۱۰ اسم دسرها را برای سیستم‌عامل‌های خود کنار گذاشت؛ زیرا همه شیرینی‌ها در مناطق مختلف جهان به یک اندازه محبوب نیستند و این مسئله منطق نام‌گذاری را برای بسیاری از کاربران گیج‌کننده می‌کرد. بااین‌حال، گوگل اکنون این سنت سرگرم‌کننده را از سر می‌گیرد.

باید به این موضوع توجه کرد که اندروید ۱۲ این هفته دردسترس قرار گرفت. در ماه‌های آینده، این سیستم‌عامل برای اکثر تلفن‌های هوشمند سازگار تولید شرکت‌های مشهور دردسترس خواهد بود. به‌گفته‌ی گوگل، گوشی‌های سامسونگ، وان‌پلاس، اوپو، ریلمی، ویوو و شیائومی و تکنو اواخر امسال اندروید ۱۲ را دریافت خواهند کرد.

اندروید ۱۲ پیشرفت‌های زیاد و یک تغییر اساسی در طراحی سیستم‌عامل به‌همراه دارد. گوگل رابط کاربری جدید Material You را با تم مبتنی‌بر تصویر زمینه و بسیاری از عناصر طراحی جدید معرفی می‌کند. همچنین، اهالی مانتین‌ویو ویجت‌ها را تغییر می‌دهند و سایر جنبه‌های سیستم‌عامل را بهبود می‌بخشند.