واکنش رئیس کمیسیون امنیت ملی به سانحه کشتی اسرائیلی:

جمهوری اسلامی به اتهامات واهی توجه نخواهد کرد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اتهام‌زنی کشورهای غربی درباره سانحه کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی، گفت: قطعاً جمهوری اسلامی به اتهامات واهی توجه نخواهد کرد اما برای دفاع از منافع خود در هر کجای دنیا محکم ایستاده است.

به گزارش فارس، وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ادعای آمریکا درباره اتهام زنی به ایران در موضوع سانحه کشتی اسرائیلی، اظهار داشت: در ۴۲ سال گذشته اقدامات واهی و بی‌اساسی به جمهوری اسلامی ایران به ویژه حوادث ناگواری که در برخی کشورهای منطقه و خارج از منطقه رخ داده، زده شده که بعد از مدتی پوچ بودن آنها برای افکار عمومی و کشورها مشخص شده است.

وی با بیان اینکه این اولین بار نیست که یک اتهام به جمهوری اسلامی ایران وارد می‌شود، افزود: رژیم صهیونیستی ثابت کرده که بعضا خودشان به منافع خودشان آسیب می‌زنند و آن را به نام جمهوری اسلامی مطرح می‌کنند تا بتوانند برخی از سیاست های خود را در منطقه پیش ببرند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: آنهایی که در ایران می‌گفتند بایدن با ترامپ فرق می‌کند و سیاست های او سیاست‌های مسالمت جویانه‌ای است، باید امروز بیدار شوند و ببینند که وزیر خارجه بایدن اعلام می‌کند که برخورد ما با جمهوری اسلامی برخورد جمعی خواهد بود؛ آنهم برای چیزی که اثبات نشده و یک ادعاست.

جلال‌‌زاده در ادامه بیان کرد: لذا این موضوع باید آنهایی که به لبخند آمریکایی‌ها دلخوش کردند را بیدار کند؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند ما باید از این مسئله عبرت بگیریم چراکه خوی آمریکا همان خوی سابق است فقط روش‌ها فرق می‌کند.

وی همچنین تاکید کرد که قطعاً جمهوری اسلامی به این اتهامات واهی توجه نخواهد کرد اما برای دفاع از منافع خود در هر کجای دنیا محکم ایستاده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه کرد: این حرف را فراموش نکنیم که رهبری فرزانه فرمودند دوره‌ای بزن دررو تمام شده است لذا زیر بار هیچ اتهام واهی نمی رویم و شجاع تر از این حرف‌ها هستیم که اگر بخواهیم آسیبی بزنیم، حمله کنیم یا ضربه بزنیم آن را مخفی کنیم، کما اینکه زمانی که ما به پایگاه الاسد آمریکایی‌ها در عراق موشک شلیک کردیم با شجاعت تمام این را اعلام کردیم و وقتی پهپاد آمریکایی‌ها را در خلیج فارس سرنگون کردیم با شجاعت اعلام کردیم و هیچ ترس و نگرانی نداریم که برای اینکه آن را اعلام کنیم.

جلال زاده در خاتمه عنوان کرد که این اتهامات واهی برای پیشبرد اهداف محور عربی-غربی و عبری است که جمهوری اسلامی زیر بار این عملیات روانی صهیونیست‌ها نخواهد رفت.