امیرعبداللهیان، در دیدار با «ژان آرنو» نماینده دبیرکل سازمان ملل مطرح کرد:

حمایت ایران از ابتکارات سازمان ملل در حل بحران افغانستان

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل تأمین امنیت مردم در داخل افغانستان و جلوگیری از موج مهاجران به سوی مرزها را مهم خواند و بر ضرورت وحدت میان همه طرف‌ها تأکید کرد. 

به گزارش ایلنا، ژان آرنو، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان روز یکشنبه ۱۷مردادماه با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان، در این دیدار ضمن تشریح دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات افغانستان و منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران بر مذاکرات بین افغانی با حضور همه طرف‌ها تأکید دارد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل تأمین امنیت مردم در داخل افغانستان و جلوگیری از موج مهاجران به سوی مرزها را مهم خواند و بر ضرورت وحدت میان همه طرف‌ها تأکید کرد.

وی همچنین بر نقش سازمان ملل در ایجاد صلح و امنیت در افغانستان تأکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتکارات سازمان ملل در حل بحران افغانستان حمایت می‌کند.

امیرعبداللهیان از نداشتن اقدام فعال سازمان ملل در قبال تحولات اخیر افغانستان انتقاد کرد.

مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اقدامات غیرمسئولانه آمریکایی‌ها و آثار رفتاری اشغالگران، مشکلات مردم رنج دیده افغانستان را چندین برابر کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما نباید در ادامه بی‌مسئولیتی آمریکایی‌ها شاهد اقدامات کند و آرام سازمان ملل باشیم.

ژان آرنو در ادامه این دیدار نقش همسایگان به ویژه ایران را در حل مناقشات افغانستان قابل توجه دانست و اظهار داشت: باید اجماع بین المللی مستحکم‌تری در خصوص مسئله افغانستان ایجاد شود و این موضوع ضرورت حمایت کشورهای همسایه را می‌طلبد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان در پایان این دیدار بر ضرورت حمایت از راه حل سیاسی در حل و فصل بحران افغانستان تأکید کرد و نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران را ستود.