حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران مطرح کرد:

حمایت قوه‌ قضائیه از وصول مطالبات بانکی

مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: اگر کمک قوه‌قضائیه و ضابطان نبود، امروز نمی‌توانستیم این اندازه از مطالباتی را که در اختیار بدهکاران کلان بانکی قرار داشت، وصول کنیم.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان این مطلب در نشست ویژه «کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات غیرجاری بانک‌ها» که با حضور حجت‌الاسلام ‌و المسلمین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه‌قضائیه، مسوولان عالی قضایی و مدیران بانک مرکزی و عامل تشکیل شد، گفت: اگر کمک قوه‌قضائیه و ضابطان نبود، امروز نمی‌توانستیم این اندازه از مطالباتی را که در اختیار بدهکاران کلان بانکی قرار داشت، وصول کنیم.

به گفته حجت‌اله صیدی چگونگی صدور حکم و از آن مهم‌تر اجرای حکم قضایی برای بدهکاران کلان بانکی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در این نشست که با هدف رسیدگی و حمایت از وصول مطالبات بانک‌ها و حمایت از تولید برگزار شد، با تاکید رئیس قوه‌قضائیه بر حمایت بانک‌ها از تولید همراه بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای به «کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات بانک‌ها» برای ارائه راهکار‌های افزایش اختیارات و کارآمدی این کمیته، مهلت دو هفته‌ای داد و بر حمایت از تولید به‌عنوان وظیفه اصلی بانک‌ها تاکید کرد. کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات بانک‌ها» از سال ۹۳ تاکنون تشکیل شده و ۱۶۳ جلسه برگزار کرده که طی این جلسات به ۱۲ پرونده رسیدگی شده است.