در پی شلیک راکت از سوی حزب الله لبنان انجام شد؛

حمله ارتش اسراییل به مواضع حزب الله لبنان

حزب الله لبنان بیانیه‌ای درباره راکت‌های شلیک شده از جنوب لبنان به سمت مراکز اسرائیلی صادر کرد و مسئولیت آن را بر عهده گرفت. همچنین بر اساس اخبار منتشرشده توپخانه اسرائیل نیز ارتفاعات «شبعا» و «الهباریه» در جنوب لبنان را گلوله‌باران کرد.

پایگاه خبری صابرین نیوز با اعلام این خبر، از اصابت دست کم ۷ فروند موشک گراد به منطقه اشغالی جولان سوریه خبر داد.

 

به گزارش انتخاب، مقاومت اسلامی یا حزب الله لبنان بیانیه‌ای درباره راکت‌های شلیک شده از جنوب لبنان به سمت مراکز اسرائیلی صادر کرد و مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

 

در این بیانیه آمده است: در ساعت ۱۱:۱۵ دقیقه قبل از ظهر امروز جمعه و در واکنش به حملات هوایی اسرائیل به اراضی لبنان در مناطق الجرمق و الشواکر در پنجشنبه شب گذشته، گروه‌های شهید علی کامل محسن و شهید محمد قاسم طحان وابسته به مقاومت اسلامی لبنان، مناطقی در اطراف مواضع اشغالگران اسرائیلی در مزارع شبعا را با ده‌ها راکت ۱۲۲ میلیمتری هدف قرار دادند.

 

همچنین بر اساس اخبار منتشرشده توپخانه اسرائیل نیز ارتفاعات «شبعا» و «الهباریه» در جنوب لبنان را گلوله‌باران کرد.

 

شبکه المیادین گزارش داد که اسرائیل با گلوله ۱۵۵ میلیمتری مناطقی در جنوب لبنان را هدف قرار داد که همه گلوله‌ها در فضای باز به زمین برخورد کرده است.

 

در همین حال نشستی امنیتی میان «نفتالی بنت» نخست‌وزیر اسرائیل و «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم  درباره حمله راکتی از جنوب لبنان در حال برگزاری است.