طالبان خواستار سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل شد

طالبان طی نامه به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد با معرفی نامزد خود برای نمایندگی در سازمان ملل، خواستار سخنرانی در مجمع عمومی این سازمان شد.

به گزارش ایلنا، طالبان طی نامه به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد با معرفی نامزد خود برای نمایندگی در سازمان ملل، خواستار سخنرانی در مجمع عمومی این سازمان شد.

بر اساس این گزارش، طالبان، «محمد سهیل شاهین» سخنگوی دفتر این گروه در دوحه را به عنوان نامزد مورد نظر خود برای نمایندگی در سازمان ملل متحد معرفی کرده است.

 

شاهین در حکومت قبلی طالبان نیز نماینده افغانستان در سازمان ملل بوده است. وی سابقه فعالیت به عنوان معاون سفیر افغانستان در اسلام‌آباد را نیز در کارنامه خود دارد.

 

در نامه طالبان با اشاره به این‌که «محمد اشرف غنی» رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان در میانه ماه آگوست از قدرت کنار رفته است، تصریح شده است که جهان دیگر وی را به رسمیت نمی‌شناسد و بنابراین «غلام ایسکزی» نماینده دولت وی در سازمان ملل نیز فاقد وجاهت قانونی است.

 

در ادامه آمده است که «امیر خان متقی» سرپرست وزارت خارجه افغانستان خواستار سخنرانی در مجمع عمومی این سازمان است.

 

«فرحان حق» سخنگوی سازمان ملل متحد دریافت این نامه را تأیید و اعلام کرد که بعد از مشاوره با دفتر ریاست سازمان، این نامه به کمیته تأیید اعتبار هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارسال شده است.