قیمت نفت خام برنت به ۸۲ دلار نزدیک شد

قیمت نفت خام در معاملات امروز سه‌شنبه 13 مهر ماه، به رشد دیشب خود ادامه داد و قیمت نفت خام برنت به ۸۲ دلار نزدیک شد.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، قیمت نفت خام در معاملات امروز سه‌شنبه، به رشد دیشب خود که به دنبال بیانیه اوپک پلاس آغاز شده بود ادامه داد و قیمت نفت خام برنت به ۸۲ دلار نزدیک شد.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، پس از جهش ۲.۵ درصدی دیشب به دنبال بیانیه اوپک پلاس، تا ساعت ۱۰:۲۵ به وقت تهران، ۰.۱۸ درصد دیگر رشد کرد و به ۸۱.۴۱ دلار رسید. این شاخص صبح امروز توانست برای لحظاتی تا ۸۱.۷۷ دلار بالا برود.

قیمت هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا، به دنبال جهش ۲.۳ درصدی دیشب، تا این لحظه، ۰.۱۶ درصد دیگر رشد کرد و به ۷۷..۷۸ دلار رسید. این شاخص صبح امروز توانست موقتاً تا ۷۷.۹۹ دلار بالا برود.

سازمان کشورهای صادرکننده سوخت، اوپک و متحدان خود شامل روسیه، که به اوپک پلاس معروف هستند، دیشب با رد کردن گمانه‌زنی‌های اخیر در مورد افزایش فراتر از انتظار تولید این گروه برای تأمین نفت مورد تقاضای بازار، اعلام کردند طبق همان توافق قبلی تنها به صورت تدریجی تولید نفت خود را افزایش خواهند داد و فشارهای هند و آمریکا برای بالا بردن تولید را نادیده گرفتند.

قیمت‌های نفت خام تا به اینجای امسال بیش از ۵۰ درصد رشد کرده و این افزایش قیمت کشورهای مصرف‌کننده نفت خام را در مورد فشارهای تورمی که می‌تواند بر روند ریکاوری اقتصادی آنها تأثیر بگذارد، نگران کرده است.