مجمع عمومی عادی سالانه بانک ملی ایران برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک ملی ایران برای دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۹ با حضور اکثریت اعضا و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و در آن صورت‌های مالی بانک به تصویب رسید.

به گزارش ایبنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان رئیس این مجمع با بیان این که پیشرفت های بانک ملی ایران طی سال های گذشته بسیار خوب و قابل دفاع است،‌ گفت: امیدواریم بانک ملی ایران در همه شاخص ها به الگویی برای نظام بانکی تبدیل شود.

دکتر فرهاد دژپسند با بیان این که بانک ملی ایران در زمینه پرداخت تسهیلات کرونا،‌ پرداخت تسهیلات سهام عدالت،‌ پرداخت تسهیلات مبتنی بر یارانه و ارائه کارت اعتباری به مشتریان،‌ بسیار جلوتر از نظام بانکی حرکت کرده است، افزود: بانک ملی ایران در این پروژه ها و نیز پروژه سفته و برات الکترونیکی، ریسک بزرگی را پذیرفت و خوشبختانه از این آزمون ها سربلند بیرون آمد.

وی با بیان این که پذیرش مسئولیت اجتماعی در بانک ملی ایران بسیار مطلوب بوده است، تاکید کرد که نباید عملیات این بانک را مانند یک بانک تجاری به صورت هزینه و فایده ارزیابی کرد،‌ چرا که بسیاری از منابع آن در قالب فعالیت های عام المنفعه با دوره بازگشت طولانی مدت مصرف شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گستره فعالیت بانک ملی ایران در اقصی نقاط کشور را یک مزیت بسیار مهم خواند و از مدیران بانک خواست این مزیت را در جهت توسعه فعالیت های به روز و حرفه ای بانکداری به کار گیرند.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه با قدردانی از عملکرد مثبت بانک ملی ایران طی یک سال گذشته، حرکت این بانک به سوی ارائه صورت های مالی شفاف را ستایش کرد و گفت: بانک ملی ایران به صورت پیوسته در حال پیاده سازی اهداف ابلاغی است.

دکتر عباس معمار نژاد با اعلام تصویب صورت های مالی سال ۱۳۹۹ بانک ملی ایران،‌ از اقدامات انجام شده در جهت پیاده سازی حداکثری اهداف بانکداری دیجیتال در این بانک تقدیر کرد.

مدیرعامل بانک ملی ایران نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این بانک طی سال گذشته، کاهش قیمت تمام شده پول، افزایش تسهیلات پرداختی، کاهش نسبت مطالبات معوق به تسهیلات پرداختی، افزایش مطالبات وصولی و پیاده سازی بانکداری دیجیتال را از مهمترین این اقدامات خواند و گفت: بانک ملی ایران از حداکثر توان خود برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه های استفاده کرده است تا صورت های مالی را بهبود بخشد.

محمد رضا حسین زاده با تاکید بر این که بهداشت اعتباری در بانک ملی ایران به شکل حداکثری رعایت می شود، خاطرنشان کرد: حمایت های مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی از بانک ملی ایران باعث شد که حرکت در جهت اهداف بزرگ، سرعت بگیرد و بانک ملی ایران به شرایط بسیار مطلوب تری نسبت به سال های گذشته برسد.

وی همچنین با قدردانی از پیگیری های وزیر امور اقتصادی و دارایی به منظور تسریع در واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی، از دست دادن تعداد زیادی از همکاران بانک ها به دلیل ابتلا به بیماری کرونا را ضایعه ای جبران ناپذیر خواند و اظهار امیدواری کرد با پایان یافتن روند واکسیناسیون و کاهش مراجعات مردم به شعب، این معضل هر چه سریعتر کاهش یابد.

در ادامه این جلسه که اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران ارشد بانک ملی ایران نیز در آن حضور داشتند، نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده وزارت جهادکشاورزی، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی و جمع دیگری از کارشناسان حاضر در جلسه به بررسی بخش هایی از صورت های مالی بانک ملی ایران پرداختند.

پس از برگزاری این جلسه،‌ مدیرعامل بانک ملی ایران با حضور در اداره کل حسابداری و بودجه از زحمات و تلاش های همکاران این اداره کل در تهیه صورت های مالی بانک تقدیر کرد.

محمد رضا حسین زاده با بیان این که تک تک کارکنان بانک ملی ایران در عملکرد این سازمان بزرگ نقش منحصر به فرد دارند، خاطرنشان کرد: بهبود عملکرد هر ساله بانک،‌ مدیون تلاش های شبانه روزی کارکنان است و باید این خدمات به شکل مقتضی جبران شود.