اشجری، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

مراسم ۱۳ آبان برگزار می‌شود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: تمامی فعالیت‌های مرتبط با یوم الله 13 آبان باید بر اساس حفظ سلامت آحاد جامعه و رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین اشجری قائم مقام این شورا در جلسه هماهنگی بزرگداشت مراسم یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با تبریک حلول ماه ربیع الاول و میلاد فرخنده نبی مکرم اسلام (صل الله علیه و آله و سلم) و همچنین ولادت امام صادق (علیه السلام) گفت: در آستانه یوم الله۱۳ آبان قرار داریم روزی که یادآور سه رخداد بزرگ در سه مقطع از تاریخ است و وجه مشترک آن مبارزه با ظلم و استکباراست. سال ۱۳۴۳ تبعید امام خمینی (رحمت الله علیه)، سال ۱۳۵۷ شهادت جمعی از دانش آموزان و سال ۱۳۵۸ تسخیر لانه جاسوسی که معمار کبیر انقلاب اسلامی از آن به عنوان انقلاب دوم نام بردند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: اگر چه این سه رخداد، در سه مقطع مختلف تاریخی اتفاق افتاده است، اما یک وجه مشترک دارد، که مبارزه در برابر زورگویی، زیاده خواهی و استکبار جهانی است.

وی ادامه داد: این روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است، بنابراین باید مراقبت شود تا برنامه‌های این مناسبت نیز با همین نام، یعنی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تدوین و ارائه شود.

اشجری تصریح کرد: قطعا یکی از دستاوردهای مهم پیروزی انقلاب اسلامی، عدالت خواهی و مبارزه با زورگویی و استکبار است و مبارزه و ایستادگی در برابر زیاده خواهی زورگویان که امروز مظهر آن شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار است، موجب اقتدار، عزت و بالندگی ملت بزرگ ایران شده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان این که ملت بزرگ ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از ۴ دهه با همین روحیه مقاومت و استکبار ستیزی، علیه استکبار جهانی ایستادگی می‌کند، خاطرنشان کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، پرچمدار مبارزه با استکبار جهانی است و فریاد مرگ بر آمریکای ملت آزاده ایران، تبدیل به الگویی برای همه ملت‌های مظلوم و آزاده دنیا شده است.

وی اضافه کرد: سالها دشمنی مستمر آمریکا علیه مردم ایران، با توطئه های گوناگون، دسیسه های متعدد و تحریم های ظالمانه، بزرگترین گواه بر بالندگی و اثرگذاری مقاومت جمهوری اسلامی ایران است و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) فرمودند، قطعا هزینه سازش با استکبار بیشتر از هزینه ایستادگی خواهد بود.

اشجری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۷ فرمودند «بعضی می‌گویند تسلیم شویم تا موذی گری دشمن ادامه پیدا نکند، اما نمی‌دانند، هزیه تسلیم شدن به مراتب بیشتر از ایستادگی کردن است. ایستادگی کردن، هزینه‌هایی دارد، اما دستاوردهای آن صدها برابر هزینه، فایده دارد.» بنابراین همین ایستادگی ملت آزاده ایران بوده که به کشور عزت، آبرو و اقتدار داده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان این که خروج ذلت‌بار آمریکا از افغانستان و شیطنت رژیم صهیونیستی در همسایگی کشور ما، اهمیت مراسم یوم الله ۱۳ آبان سال جاری را دوچندان می‌کند، افزود: امروزه رسانه‌ها، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بهترین ظرفیت برای ترویج روحیه انقلابی‌گری و استکبارستیزی است. البته لازمه استکبارستیزی استکبار شناسی است و در این زمینه همه دستگاههای عضو ستاد باید فعالیت‌های خود را با توجه به هجمه‌های دشمن مضاعف کنند.

وی با تاکید بر این که همزمان با ۱۳ آبان سال جاری، بر اساس تعطیل‌ناپذیری مراسم، بزرگداشت این روز بیادماندنی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و سلامت محوری با یاری خداوند، به شکل با شکوه در سراسر کشور برگزار خواهد شد، گفت: امیدواریم همه دست‌اندرکاران، اعضای ستاد و دستگاه‌های فرهنگی بتوانند، قبل از روزهای منتهی به یوم الله ۱۳ آبان، زمینه سازی لازم را برای برگزاری این مراسم فراهم کنند تا مردم عزیز ایران بتوانند یک بار دیگر برگ درخشان و حماسه‌ای دیگر در تاریخ انقلاب خلق کنند. در این راستا، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خود را ملزم می‌داند، همانند گذشته بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا گام بردارد.

اشجری یادآور شد: بر اساس مکاتبه ای که با وزارت کشور انجام شده و همچنین بر اساس تهیه راهنمای برگزاری مراسم ۱۳ آبان، که با توجه به ملاحظات انتشار ویروس کرونا و جدول رنگ بندی شهرها در وضعیت‌های آبی، زرد، نارنجی و قرمز، تدوین شده است تمام پیش بینی‌های لازم بر اصل سلامت محوری در برگزاری تجمعات لحاظ شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کلیه فعالیت‌ها و برنامه‌ها در دو بخش تبیینی و میدانی ارائه و برگزار می‌شود و در تدوین و ارائه برنامه‌های تبیینی از ظرفیت رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی استفاده خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دستگاههای عضو ستاد، برنامه های خود را به صورت مکتوب تدوین و ارائه کنند و فعالیت های تصویب شده در جلسات را به همه دستگاههای زیر مجموعه خود در استانها و شهرستانها، ارسال کنند، تا این دستگاهها نیز در جریان مصوبات جلسه ستاد مرکزی قرار بگیرند.

اشجری افزود: اگر چه یوم الله ۱۳ آبان بعنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامیده شده است اما قطعا، حضور پرشور و گسترده جوانان، دانشجویان و دانش آموزان، پیام رسان مراسم فوق خواهد بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: تمامی فعالیت‌های مرتبط با یوم الله ۱۳ آبان باید بر اساس حفظ سلامت آحاد جامعه و رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام شود.

وی اضافه کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، برای اولین بار براساس نقشه رنگ بندی کرونایی شهرها، طرحی را به وزارت کشور ارائه داده است و از ستاد ملی مقابله با کرونا خواسته است که در برگزاری تجمع با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همکاری لازم را بعمل آورند.

اشجری همچنین اظهار داشت: زمینه‌سازی پویش‌های دانش آموزی و دانشجویی در فضای مجازی از بدیهیات و ضروریات مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.