نسخه جدید اپلیکیشن بانک صادرات ایران منتشر شد / ارائه خدمات چک‌ های صیادی در «صاپ»

نسخه تحت وب اپلیکیشن پرداخت بانک صادرات ایران (صاپ) با امکانات جدید و به منظور تسهیل خدمات متنوع بانکی منتشر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، ​نسخه جدید اندروید، ios و نسخه تحت وب اپلیکیشن پرداخت بانک صادرات ایران (صاپ) با امکانات جدید و به منظور تسهیل خدمات متنوع بانکی منتشر شد.

نسخه جدید اندروید، ios ٢.٠٨.٠٠ و نسخه تحت وب اپلیکیشن پرداخت بانک صادرات ایران (صاپ) با هدف رفع نیاز پرداخت‌های خرد غیرحضوری بدون استفاده از کارت‌های بانکی، خدمات چک‌های جدید صیادی، احراز هویت غیر حضوری و استفاده از خدمات سامانه شمس (شعبه مجازی سپهر) بر روی سایت بانک صادرات ایران به نشانی: www.bsi.ir قرار گرفت.

نسخه جدید اپلیکیشن صاپ برای عملیاتی شدن طرح تحول دیجیتال در بانک صادرات ایران علاوه بر خدمات متنوع قبلی در شکل جدید، خدمات دیگری را برای کاهش نیاز به حضور در شعب در شرایط شیوع بیماری کرونا و تکمیل خدمات بانکی غیر حضوری توسعه داده است.

خدمات مورد نیاز در قانون چک‌های صیادی با قابلیت ثبت، تایید، انتقال و استعلام چک، کنترل مالکیت کارت، موبایل و کد ملی کاربران  از طریق پیاده‌سازی خدمت احراز هویت کامل مشتریان شرکت شاپرک در تراکنش کارت به کارت از جمله این تغییرات است.

در نسخه جدید صاپ، سرویس شاهکار برای ثبت کد ملی، کد اتباع سایر کشورها هنگام ثبت ‌نام اولیه در صاپ و کنترل تطبیق کد ملی و کد اتباع ثبت‌شده با شمار موبایل کاربر پیاده سازی شده است. در این نسخه امکان کارت به کارت با مبدا بانک سامان نیز فراهم است. همچنین فهرست شعب بانک صادرات ایران برای احراز هویت حضوری در سجام در این نسخه افزوده شده است.

همچنین ثبت سیستمی رمز دوم پیامکی برای سپهرکارت‌ها در نسخه اندرویدی و ارائه پیامک به کاربر هنگام ورود به صاپ در این نسخه ممکن شده است.

استفاده کنندگان از نسخه جدید اپلیکیشن صاپ بانک صادرات ایران هنگام ورود به این نرم‌افزار با پیام امنیتی برای عدم استفاده از vpn مواجه خواهند شد. در این نسخه همچنین گزینه نیکوکاری برای دو موسسه کاروان محب و کارگشایی مهر آمن به روز رسانی شده است.

درج لینک تسهیلات سامانه شمس و افتتاح حساب از طریق این سامانه از دیگر خدمات توسعه یافته در نسخه جدید صاپ است.

گفتنی است به دلیل اعمال تغییرات انجام شده، در خصوص الزامات بانک مرکزی مبنی بر کنترل مالکیت کارت و گوشی تلفن همراه کاربران در استفاده از نرم‌افزارهای پرداخت، کد ملی متصل به کارت ثبت شده توسط کاربر باید با کد ملی متصل به گوشی تلفن همراه یکسان باشد.