هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (جمعه 2 مهرماه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۱۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
کیفیت هوای پایتخت، امروز (جمعه ۲ مهرماه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۱۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز بر روی شاخص ۱۱۰ در شرایط قابل قبول بود.

این شرایط کیفیت هوای تهران در حالی است که این شهر طی سه ماه گذشته، حتی یک روز هوای پاک را تجربه نکرده است.

همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۴، ازن با شاخص ۵۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۴ و منوکسید کربن با شاخص ۳۷ ثبت شده است.

بر همین اساس، ایستگاه های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۷۶،  اقدسیه منطقه یک با شاخص ۸۷ و پونک با شاخص ۹۰، کیفیت هوای سالمی را طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت کردند.

همچنین ایستگاه های شریف در منطقه ۲ با شاخص ۱۵۴،  شادآباد در منطقه ۱۸ با شاخص ۱۳۷ و شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۱۳۶ آلوده ترین هوا را طی ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رساندند.