پرداخت بیش از ۸۸۰۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه از سوی بانک سینا

بانک سینا از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون بیش از ۳۰ هزار فقره وام قرض الحسنه به ارزش ۸۸۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است.

بانک سینا از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون بیش از ۳۰ هزار فقره وام قرض الحسنه به ارزش ۸۸۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی بانک سینا، این بانک در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی و به منظور ترویج سنت نیکوی قرض الحسنه در چارچوب نظام بانکداری اسلامی، انواع تسهیلات را در قالب قرض الحسنه به واجدین شرایط پرداخت کرده است.

 

بر اساس این گزارش، از مجموع وام های قرض الحسنه پرداختی بانک سینا از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان دی ماه سال جاری بیش از ۲۰۷۰۰ فقره به وام تامین نیازهای ضروری متقاضیان اختصاص داشته است که معادل ۴۰۴۰ میلیارد ریال را شامل می شود.

 

همچنین این بانک در مدت یاد شده تعداد ۲۱۹۳ فقره وام قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۱۸۵۰ میلیارد ریال به زوجین پرداخت کرده و زمینه آغاز زندگی مشترک جوانان این مرز و بوم را فراهم ساخته است.

 

از مجموع وام های قرض الحسنه پرداختی بانک سینا، تعداد ۶۴۰۰ فقره نیز به وام قرض الحسنه اشتغالزایی اختصاص داشته که رقمی معادل ۲۹۰۰ میلیارد ریال را در برمی گیرد. همچنین تعداد ۱۱۶ فقره از وام های قرض الحسنه به وام کمک هزینه خرید مسکن تخصیص یافته که بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال می باشد.

 

گفتنی است بانک سینا با تاکید بر اجرای الگوی بانکداری اسلامی و به منظور توانمند سازی اقشار کمتر برخوردار جامعه، وام های قرض الحسنه را در قالب طرح های مختلف به واجدین شرایط پرداخت می کند. پرداخت تسهیلات عمرانی، درمانی، تامین نیازهای ضروری، ازدواج، کمک هزینه خرید مسکن و حمایت از مددجویان مورد تایید نهادهای حمایتی از جمله خدمات این بانک است.