پرداخت تسهیلات با اعتبار سنجی توسط شعب بانک کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از پرداخت تسهیلات خرد بر اساس رعایت رتبه اعتباری مشتریان خبر داد.

مدیر عامل بانک کشاورزی از پرداخت تسهیلات خرد بر اساس رعایت رتبه اعتباری مشتریان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به سیاست‌های جدید دولت و تاکید ریاست محترم جمهوری و بخشنامه صادره از طرف وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی،مبنی بر تسهیل فرآیند پرداخت تسهیلات خُرد، گفت: ما و همکاران شبکه بانکی از این سیاست دولت استقبال و همراهی کردیم.

 

روح اله خدارحمی با اعلام این مطلب افزود: هماهنگی های لازم با مدیران استانی و شعب به عمل آمده و اطلاعیه لازم صادر شده تا ان شاالله در روزهای آتی تسهیلات با شرایط روان‌تر و مناسب تری به خصوص با تأکید بر تسهیلات خرد و بدون اصرار برگرفتن ضامن پرداخت شود.

 

مدیرعامل بانک کشاورزی اضافه کرد:چنانچه مشتری متقاضی دریافت تسهیلات خرد از بانک مربوطه مثلاً بانک کشاورزی حقوق می گیرد،ما می‌توانیم با اتکا به ضوابط جدیدی که به شعب ابلاغ شده بدون اخذ ضامن و صرفاً با یک گواهی کسر از حقوق تسهیلات پرداخت کنیم.

 

خدارحمی با بیان اینکه در اجرای این ضوابط جدید حداکثر همکاری را در شعب به عمل می‌آوریم و بر آن نظارت هم می‌کنیم افزود: امروزه ابلاغ بخشنامه ها به شعب بانک‌ها الکترونیکی است و به محض صادر شدن همه شعب از طریق سامانه به آن دسترسی دارند.

 

وی با تأکید بر اینکه  بنا داریم با نظارتی که روزانه به عمل می آوریم این کار عملیاتی شود اظهار داشت: البته ما در بانک کشاورزی از گذشته به کارکنان بعضی وزارتخانه‌هایی که با ما همکار بودند بدون ضامن تسهیلات پرداخت می‌کردیم اما الان تأکید بیشتری است چون می‌خواهیم این حرکت عملیاتی شود و آثار آن را مردم ببینند و باعث رضایت آنان باشد.

 

خدارحمی درباره اعتبار سنجی مشتریان متقاضی تسهیلات  گفت:در حال حاضر سامانه های اعتبارسنجی وجود دارد و طبیعی است مشتریانی که رتبه اعتباری بالایی داشته باشند می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند و کسانی که در رتبه های پایین تر باشند، طبعاً ممکن است نیاز به معرفی ضامن داشته باشد.

 

وی خاطر نشان کرد:با شعب هماهنگ کردیم تا بر اساس نمره ای که فرد در سامانه اعتبارسنجی دارد، تسهیلات پرداخت شود.