جواد توسلی مهر، مدیرعامل ایران خودرو دیزل اعلام کرد:

تولید اتوبوس آمبولانسی ایرانی با نصف قیمت خارجی + عکس

مدیرعامل ایران خودرو دیزل گفت: اولین اتوبوس آمبولانسی کشور با نصف قیمت نمونه وارداتی ساخته شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جواد توسلی مهر مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اشاره به اینکه اتوبوس آمبولانس یکی از نیاز‌های اصلی سازمان اورژانس برای خدمات‌رسانی است، گفت: چند وقتی بود که تیم اورژانس تقاضای اتوبوس آمبولانسی را داشتند و پس از آن مهندسان داخلی اقدام به طراحی و تولید اتوبوس آمبولانسی کردند. طراحی و ساخت این اتوبوس در کل ۳۵ روز طول کشید و اکنون اولین اتوبوس آمبولانسی رونمایی شد.

این مقام مسئول گفت: این اتوبوس آمبولانسی صد در صد داخلی طراحی شده است و تمام کارهای آن در داخل انجام شده و قطعات استفاده شده در آن نیز داخلی است. در اصل این اتوبوس همان اتوبوس آتروس ۱۲۳۰ ایران خودرو دیزل است که اکنون نوع آمبولانسی آن نیز طراحی شده است.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل تشریح کرد: این اتوبوس آمبولانسی در برابر نمونه خارجی یک دهم ارزی بری داشته است، یعنی قیمت نمونه خارجی این اتوبوس آمبولانسی تقریبا ۳۰۰ هزار یورو است در صورتی که نمونه داخلی ارز بری ۳۳ هزار یورویی دارد و مابقی کاملا داخلی است، یعنی یک دهم مشابه خارجی ارزبری دارد.

 

تولید اتوبوس آمبولانسی ایرانی با نصف قیمت خارجی

قیمت اتوبوس آمبولانسی بسیار کمتر از نمونه خارجی است

 

توسلی مهر با اشاره به اینکه قیمت اتوبوس آمبولانسی بسیار کمتر از نمونه خارجی است، گفت: قیمت تمام شده این اتوبوس آمبولانسی نصف قیمت اتوبوس آمبولانسی خارجی است، از طرفی ساخت این اتوبوس یک افتخار است چرا که از طراحی و ساخت در داخل کشور صورت گرفته است و باعث اشتغال زایی شده است.

 

مدیرعامل ایران خودرو دیزل تشریح کرد: اورژانس کشور درخواست ۱۰۰ اتوبوس آمبولانسی دارد که اکنون قرار داد ساخت و تولید ۲۰ اتوبوس بسته شده است و قرار است تولید و تحویل ۲۰ اتوبوس آمبولانسی دیگر نیز به زودی انجام شود.

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تمام امکانات مورد نیاز برای انتقال بیمار در این اتوبوس آمبولانسی در نظر گرفته شده است، گفت: این اتوبوس‌ آمبولانسی ظرفیت انتقال ۸ تا ۱۰بیمار را دارد و مانند این است که مرکز درمانی به محل حادثه منتقل شده، چون همه امکانات لازم در آن تعبیه شده است.