آیت‌الله صافی گلپایگانی دارفانی را وداع گفت

آیت الله صافی گلپایگانی مرجع تقلیدشیعیان ساعت یک  و بیست دقیقه بامداد دوازدهم بهمن ماه  در پی ایست قلبی تنفسی و موفق نبودن عملیات احیا به ملکوت اعلی پیوست. 

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در قم دقایقی پیش دارفانی را وداع گفت.

آیت الله صافی گلپایگانی مرجع تقلیدشیعیان ساعت یک  و بیست دقیقه بامداد دوازدهم بهمن ماه  در پی ایست قلبی تنفسی و موفق نبودن عملیات احیا به ملکوت اعلی پیوست.

ایشان متولد  ۳۰ بهمن ۱۲۹۷ در گلپایگان اصفهان فقیه، مجتهد و از مراجع تقلید شیعه امامیه بود.

شیخ المراجع، سالیان متمادی در حوزه علمیه قم به تدریس و تحقیق و تألیف آثار گوناگون فقهی، کلامی و حدیثی پرداخته است.

این فقیه اهل‌بیت از شاگردان برجسته آیات عظام بروجردی، حجت، خوانساری و گلپایگانی بود و مدتی نیز در نجف اشرف از آیات عظام محمدکاظم شیرازی و محمدعلی کاظمی بهره برده بود.

عضویت در مجلس خبرگان قانون اساسی و عضویت در شورای نگهبان و دبیری آن با حکم امام خمینی(ره)، از جمله فعالیت های سیاسی حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بوده است.

از این مرجع فقید تقلید بیش از ۸۰ عنوان کتاب برجای مانده که برخی از آنها جایزه کتاب سال ولایت و کتاب سال مهدویت را به دست آورده‌اند، منتخب الاثر، اوقات الصلوات، بیان الاصول و ثلاث رسائل فقهیه از جمله آثار مرحوم  آیت الله صافی گلپایگانی است.

دفتر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی هم اطلاعیه ای صادر کرد که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین تتوفیهم الملائکه طیبین یقولون سلام علیکم ادخلوا الجنه بما کنتم تعملون.

ساعاتی قبل قلب تپنده مرجعی بیدار و مدافع غیور حریم اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و زبان گویای دفاع از حق واحکام الهی و خادم دلباخته آستان ملائک پاسبان حضرت ولی الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء، زعیم حوزه های علمیه، حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره الشریف، از حرکت باز ایستاد و روح بلند و بی قرارش که مشتاق لقای پروردگار بود، کالبد تن را شکست و به ملکوت اعلی پیوست.

کارنامه پرافتخار این مرجع عالیقدر، مشحون از نُصح و خیرخواهی برای کیان اسلام و تشیّع و دلسوزی برای همه بندگان خدا بود.

ضمن عرض تسلیت این ضایعه جبران ناپذیر به پیشگاه مقدس مولا و محبوبش،حضرت بقیت الله الاعظم، عجل الله تعالی فرجه الشریف،و حوزه های مبارکه علمیه و مردم شریف ایران و دوستداران مرجعیت در همه نقاط جهان به اطلاع می‌رساند مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر ایشان متعاقبا اعلام خواهد گردید.